adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

СЈО за понеделник најави реакција за укинувањето на притворот на Сеад Кочан


Оригинален напис: Фокус на 13-05-2017.

Откако во јавноста излезе одекна информацијата дека е укинат притворот на Сеад Кочан, од Специјалното јавно обвинителство најавија реакција за во понеделник, пишува Макфакс. “Исцрпени се сите правни средства околу притворот, ќе се изнесеме најверојтно во понеделник за сите забелешки…

0.0000000000000

Опозицијата во Албанија излезе на протести


Оригинален напис: Фокус на 13-05-2017.

Опозицијата во Албанија денеска започна протести во главниот град на земјата со барање за формирање техничка влада, која ќе ја води земјата и ќе овозможи одржување слободни и фер избори на 18-ти јуни. Неколку илјади поддржувачи на опозицијата маршираа од…

0.0000000000000

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola донираат паркиралишта за велосипеди на Градот Скопје


Оригинален напис: Фокус на 13-05-2017.

Во рамките на глобалната платформа за промоција на активниот живот како основа за создавање здрави животни навики, Пивара Скопје во соработка со компанијата Coca-Cola, донира 5 паркиралишта за велосипеди на Градот Скопје кои ќе бидат поставени на различни локации. Денес…

0.0000000000000

Во Мариово се одржува „Mariovo off road experience“, се истражува Мелничката пештера


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-05-2017.

Денеска и утре во Мариово по 6-ти пат ќе се одржува аутдор фестивалот „Mariovo off road experience“. Организатори на фестивалот се здружението „Вело Европа“ од Скопје и општина Прилеп. Фестивалот освен турите со планински велосипедизам годинава ќе понуди и други…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема право да зборува за невработеноста


Оригинален напис: Meta.mk на 13-05-2017.

СДСМ е политичка партија што нема никакво право да зборува за невработеноста и за економијата во Република Македонија, порача ВМРО-ДПМНЕ во реакција на соопштението на СДСМ за стапката за невработеност. Според ВМРО-ДПМНЕ, народот ја памети СДСМ „само по уништувањето на…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Одржувањето на локалните избори нема врска со формирањето Влада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-05-2017.

„ВМРО-ДПМНЕ секогаш била и ќе остане одговорна партија кога се работи за државните, националните или локалните интереси. СДСМ во недостиг на самодоверба и преголемиот страв од пораз на наредните изборите гледаат колку што можат изборите да ги пролонгираат. Продолжувањето на…

0.0000000000000

Илјадници бараа техничка влада на протестот на опозицијата во Тирана


Оригинален напис: Meta.mk на 13-05-2017.

Илјадници луѓе протестираа денеска со мирен марш долж главниот булевар на Тирана, движејќи се кон кабинетот на албанскиот премиер Еди Рама. Тие учествуваа во големиот, како што го нарече опозицијата, национален протест, со кој се бараше техничка влада што ќе…

0.0000000000000

Дали го укинал притворот на Кочан Врховен суд ќе каже в понеделник


Оригинален напис: Meta.mk на 13-05-2017.

Притворот на бизнисменот Сеад Кочан, осомничен во случајот „Труст“ што го води Специјалното јавно обвинителство е укинат, јави Алсат – М. Според информаците на телевизијата, ваква одлука е донесена во текот на вчерашниот ден. Со ова, наводно, се поништува домашната…

0.0000000000000

СДСМ: Одговорните во ВМРО-ДПМНЕ да поддржат реформи на Сваровски-судството


Оригинален напис: Meta.mk на 13-05-2017.

Ќе има реизбор во судството по најдобрите европски практики и Македонија ќе биде правна држава. Тоа како што им вети на граѓаните ќе го обезбеди новата реформска Влада. Очекуваме чесните и одговорни политичари и пратеници во опзициската ВМРО-ДПМНЕ да ги…

0.0000000000000

Петгодишно девојче добило тешки изгореници во пожар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-05-2017.

Петгодишно девојче добило тешки изгореници во пожар кој ја зафатил куќата на семејство во селото Врбјане, општина Маврово-Ростуше. Според информациите на СВР Тетово, пожарот избувнал попладнево околу 16 часот во куќата на А.И. (34). Огнот опожарил дел од куќата, а…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock