adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

И покрај одличниот настап на Јана, Македонија повторно без евровизиско финале


Оригинален напис: Фокус на 11-05-2017.

Уште една година Македонија останува без пласман во финалето на Евровизија. Нашата претставничка Јана Бурческа имаше одличен настап, но тоа не беше доволно за второ појавување на евровизиската сцена. Јана во воведното видео пред самиот настап откри дека е бремена,…

0.0000000000000

(ФОТО) Прво запросување на Евровизија: Јана го украде шоуто!


Оригинален напис: Фокус на 11-05-2017.

По објавување дека е бремена пред самиот настап, нашата претставничка на Евровизија, Јана Бурческа продолжи да биде во центарот на вниманието и по завршувањето на сите настапи. Имено, при вклучувањето во бекстејџот, нејзиното момче ја запроси. Ова е прво запросување…

0.0000000000000

Нухиу: Системот за снимање на командите во МВР не функционирал од 2014 година


Оригинален напис: Meta.mk на 11-05-2017.

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу во интервју во емисијата „Патот кон…“ на „Алсат М“,  открива дека во МВР , уште од пред три години, не функционирал системот за снимање на командите. – Побарав да се направи увид и проценка…

0.0000000000000

Нухиу: Системите за снимање на командите во МВР не работат уште од 2014 година


Оригинален напис: Фокус на 11-05-2017.

Веќе 3 години во МВР не функционира интерниот систем за снимање на командите во МВР, откри вечерва министерот за внатрешни работи, Агум Нухиу, во интервју за телевизија Алсат. -Тоа е систем за комуницирање со команди кој се прави внатре во…

0.0000000000000

Јана не танцуваше сама на евровизиската сцена: Во воведното видео откри дека е бремена!


Оригинален напис: Фокус на 11-05-2017.

Македонската претставничка на Евровизија, Јана Бурческа, само што го имаше својот настап на големата сцена во Киев. Во воведното видео кое се емитува пред секој настап, Јана откри дека е бремена преку кадри како купува детска облека и кадри од…

0.0000000000000

Новиот шеф на ФБИ најави продолжување на истрагата за руското мешање во изборите


Оригинален напис: Meta.mk на 11-05-2017.

Федералното биро за истраги (ФБИ) ќе ја продолжи истрагата околу наводните врски помеѓу Русија и изборниот тим на Доналд Трамп и по разрешувањето на досегашниот директор на ФБИ, Џејмс Коми, изјави денеска неговиот наследник Ендрју Мекејб пред комитетот за разузнавање…

0.0000000000000

Уште Вовсталгија


Оригинален напис: Crapwerk на 11-05-2017.

Некаде околу годишнината од моментот кога Blizzard решија да го отштекаат приватниот сервер Nostalrius засекогаш, неколку другари ми пристапија со понуда за “враќање на Bанила World of Wacraft” на Elysium. Зошто сум мала кучка што никогаш не може да рече…

0.0000000000000

Осомничените за обид за убиство тврделе дека го спасувале Села?


Оригинален напис: Фокус на 11-05-2017.

Извори од Основниот Суд за ТВ21 рекле дека двајцата осомничени за убиство во обид со умисла пред судијата изјавиле дека го спасувале Зијадин Села, иако видео снимките од 27 Април покажуваат сосема нешто друго. На двајцата им е изречена мерка…

0.0000000000000

Џафери и Јанева се сретнале со делегација на Конгресот на САД


Оригинален напис: Meta.mk на 11-05-2017.

Делегацијата на претставници на Конгресот на Соединетите Американски Држави, која денеска беше во посета на земјава, имала средби и со новоизбраниот претседател на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери и со специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, соопштија од амбасадата во…

0.0000000000000

Груевски вели дека со укинувањето на радиодифузната такса ќе се партизирала МРТ


Оригинален напис: Фокус на 11-05-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски смета дека СДСМ со најавата дека ќе ја укине радиодифузната такса сака да го партизира јавниот сервис Македонска радио телевизија. Поранешниот премиер вели дека укинувањето на радиодифузната такса нема да и реши економските проблеми на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock