adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Големата климатска тишина: Стоиме на работ на амбис и го игнорираме


Оригинален напис: okno.mk/statii на 10-05-2017.

Како треба да го разбереме фактот дека масовна количина научни докази за Антропоценот, не успеа да предизвика разумен и соодветен одговор? повеќе…

0.0000000000000

Домаќинизам


Оригинален напис: okno.mk/statii на 10-05-2017.

– Го оставила тестото да нарасне и го заборавила! – Идиотизам! – И згора на тоа се вади дека само отишла да докупи јајца! – Непрофесионализам! повеќе…

0.0000000000000

(Видео) По 42 години, легендарниот коментатор Златко Калински замина во пензија


Оригинален напис: okno.mk/statii на 10-05-2017.

Натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид е последен пат како македонскиот аудиториум го слуша гласот на Калински низ преносите на националната телевизија. повеќе…

0.0000000000000

Скот: САД се против промените на границите на Балканот


Оригинален напис: Meta.mk на 10-05-2017.

Американскиот амбасадор во Србија, Кајл Скот изјавил дека Соединетите Американски Држави се против промените на границите на Балканот, јавува дописничката на „Мета“ од Белград. Прашан за ставовите на поранешниот шеф на верификационата комисија на ОБСЕ на Косово, Вилијам Вокер, дека…

0.0000000000000

Замрзнат сиот имот во целосна или делумна сопственост на Сеад Кочан


Оригинален напис: Правдико на 10-05-2017.

По поднесеното барање на СЈО, судија на претхода постапка од Основен суд донел решение за замврзнување на имотот кој е во целосна или доминантна сопственост на бизнисменот Сеад Кочан, обвинет во случајот „Труст“. Според неофицијални информации, судот се уште писмено…

0.0000000000000

Судот на барање на СЈО го замрзнал целиот имот и сметките на Кочан


Оригинален напис: Meta.mk на 10-05-2017.

Основен суд Скопје 1 на барање на Специјалното јавно обвинителство попладнево го замрзнал имотот на сопственикот на „Трансмет“, Сеад Кочан, јавува телевизија „Телма“. Неофицијално, решението опфаќало замрзнување на целиот движен и недвижен имот како и сметките на компаниите каде што…

0.0000000000000

Советување:„Mеѓународна судска соработка во прекугранични спорови од аспект на правото на ЕУ – регулатива на ЕУ за правото кое се применува на договорните обврски (РИМ I)“


Оригинален напис: Правдико на 10-05-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Mеѓународна судска соработка во прекугранични спорови од аспект на правото на ЕУ – регулатива на ЕУ за правото кое се применува на договорните обврски (РИМ I)“, кое ќе…

0.0000000000000

88-годишна битолчанка вечерва е спроведена во затворот „Идризово“, ја осудиле на една година бидејќи „гледала на кафе“


Оригинален напис: Фокус на 10-05-2017.

Во затворот „Идризово“, вечерва била однесена битолчанка, на возраст од 88 години, која треба да одлежи една година затвор. Извори од женското одделение за „Фокус“ раскажуваат дека затвреничките биле шокирани кога ја здогледале изнемоштената и преплашена баба. Според нашите извори,…

0.0000000000000

УЈП ја објави листата на должници со неплатени долгови до 31.04.2017


Оригинален напис: Правдико на 10-05-2017.

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.5/2017 за долгови доспеани до 31.01.2017 и неплатени до 30.04.2017 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои…

0.0000000000000

Замрзнат сиот имот и сметки на Сеад Кочан?


Оригинален напис: Фокус на 10-05-2017.

Судијка на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 попладнево на барање на Специјалното јавно обвинителство донела решение за замрзнување на имотот на сопственикот на „Трансмет“, Сеад Кочан, против кого се води постапка во случајот „Труст“, а којшто во моментов…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock