adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Валандовчани бараат на референдум да се изјаснат за изградба на рудници


Оригинален напис: Фокус на 06-05-2017.

Граѓанската иницијатива „Спас за Вландово“ од понеделник ја започнува акцијата за собирање на 2.000 потписи за да се распише рефередум во општината за или против рудници. Оваа одлука  доаѓа откако минатата недела Советот на Валандово ја отфрли иницијативата да се…

0.0000000000000

Муслиу: Легалноста на Џафери не е спорна


Оригинален напис: Фокус на 06-05-2017.

Аналитичарот Алберт Муслиу во изјава за телевизија Алсат ги контрира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека претседателот на парламентот е избран незаконски. Според него, мнозинската поддршка за Талат Џафери е принципот над сите други. „Легалноста на Талат Џафери се потврдува со парламентарното…

0.0000000000000

ЗЕЛС: Осуда за убиството на градоначалникот на Боговиње Хазби Идризи


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-05-2017.

ЗЕЛС го осудува чинот на грозоморното убиство што беше извршено утрово врз градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идризи, долгогодишен член на Заедницата и активен учесник во нејзиното јакнење и унапредување. – Градоначалниците, општинските советници и сите вработени во локалната власт…

0.0000000000000

ВИДЕО: Зијадин Села излезе од болница


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-05-2017.

Пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села излезе од Клиничката болница во Тетово, каде што беше третиран по повредите што ги доби за време на нападите во Собранието на 27 април, објави Алсат-М. Тој при излегувањето од болницата беше поздравен…

0.0000000000000

Зијадин Села излезе од болница


Оригинален напис: Meta.mk на 06-05-2017.

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села денеска беше пуштен од Клиничкиот центар во Тетово, каде што се лекуваше по повредите здобиени при инцидентите во Собранието на 27 април. Села беше најтешко повреден, кога демонстранти упаднаа во Законодавниот дом и…

0.0000000000000

Во сообраќајна несреќа во Танзанија, загинаа 27 деца


Оригинален напис: Meta.mk на 06-05-2017.

Полицијата во Танзанија соопшти дека најмалку 34 лица загинале, откако возач на автобус кој превезувал ученици од основно училиште во Аруша изгубил контрола и удрил во дрво, јавуваат светските медиуми. Pupils, Teachers Perish in Tanzania School Bus Crash: https://t.co/eCyNS6fgAl #Tanzania…

0.0000000000000

Зијадин Села денеска пуштен на домашно лекување, имал тешки повреди на мозочното ткиво


Оригинален напис: Фокус на 06-05-2017.

Пратеникот Зијадин Села од Алијанса за Албанците, кој во четвртокот беше насилнички претепан и влечен по ходникот на Собранието, од денеска е пуштен на домашно лекување, откако лекарскиот тим проценил дека неговата здравствена состојба се подобрила, потврди во изјава за…

0.0000000000000

Меморијален турнир во чест на бранителите од Крива Паланка


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-05-2017.

Во пресрет на Денот на полицијата – 7 Мај, денеска со полагање цвеќе на спомен-обележјето на загинатите бранители од Крива Паланка во воениот конфликт од 2001 година и со меморијален фудбалски турнир беа одбележани 16 години од нивната смрт. На…

0.0000000000000

Свечена академија по повод 55 години РСБСП


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-05-2017.

Заложбите на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата секогаш биле и ќе останат во насока на издигнување на безбедноста на патниот сообраќај, како највисок општествен приоритет и употреба на целокупниот институционален и општествен потенцијал за намалување на бројот…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock