adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Заев за бугарската „Блумберг тв“: Бугарија е еден од најважните соседи на Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 04-05-2017.

„Имаше многу националистичка реторика во Македонија. Верувам дека тоа е веќе минато. Со подемот на лево-ориентираните политичари и формирањето на новата влада, можен е напредок во односите на Македонија со сите соседи. Еден од најважните наши соседи е Република Бугарија“.…

0.0000000000000

Заев: За доброто на Македонија подготвен сум да му подадам рака на Иванов


Оригинален напис: Фокус на 04-05-2017.

„Подготвен сум да простам“, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин Клик Плус на тв 21. Тој очекува следната недела претседателот Ѓорѓе Иванов да го додели мандатот, бидејќи како што рече добил информации дека одлуката од мнозинството…

0.0000000000000

(ФОТО) Џафери со значка со македонското знаме на костумот во Брисел


Оригинален напис: Фокус на 04-05-2017.

Новиот претседател на Собранието, Талат Џафери, денеска во неговата прва официјална посета на Брисел, на неговиот костум носеше значка со македонското знаме. Ова следува откако вчера тој постави албанско знаме на неговата работна маса во спикерскиот кабинет, што предизвика негативни…

0.0000000000000

Средба Могерини – Џафери: Улогата на спикерот треба да биде над партиските и етничките интереси


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-05-2017.

Федерика Могерини, високата претставничка за надворешна политика и за безбедност на Европската Унија, денеска се сретна со Талат Џафери, новоизбраниот претседател на македонското Собрание, во рамките на неговата прва посета на Брисел, соопштија од канцеларијата на Могерини. – Во дискусијата,…

0.0000000000000

Османи: Ахмети нема намера да оди кај Иванов и да го уверува дека е за унитарна Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 04-05-2017.

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи во вечерашното гостување во емисијата „Отворено“ на „Телевизија 24“, рече дека лидерот на партијата Али Ахмети „нема намера да оди кај претседателот на државата Ѓорге Иванов“ и да го убедува дека тој и партијата се…

0.0000000000000

Могерини: Спикерската позиција е надпартиска и надетничка


Оригинален напис: Фокус на 04-05-2017.

Шефицата на ЕУ дипломатијата, Федерика Могерини, денеска се сретна со новиот спикер на Собранието, Талат Џафери во Брисел, „на неговото прво официјално патување во странство”, се вели во нејзиното соопштение по средбата. Могерини подвлече дека оваа функција “мора да биде…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Преседанот со изборот на Џафери води кон уште поголема нестабилност


Оригинален напис: Meta.mk на 04-05-2017.

Преседанот со незаконскиот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието на Република Македонија, надвор од сите пропишани процедури, води кои други преседани што ќе значат суспендирање на правниот систем. Ова денеска го истакнала делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од претседателот…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Преседанот со изборот на Џафери води кон уште поголема нестабилност


Оригинален напис: Meta.mk на 04-05-2017.

Преседанот со незаконскиот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието на Република Македонија, надвор од сите пропишани процедури, води кои други преседани што ќе значат суспендирање на правниот систем. Ова денеска го истакнала делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од претседателот…

0.0000000000000

Могерини – Џафери: Улогата на спикерот треба да биде над партиските и етничките интереси


Оригинален напис: Meta.mk на 04-05-2017.

Високата претставничка за надворешна политика и за безбедност на Европската Унија, Федерика Могерини, попладево се сретнала со новоизбраниот претседател на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, во рамките на неговата прва официјална посета на Брисел. Могерини, како што соопштија од…

0.0000000000000

Хан: Сфаќам дека на некои луѓе им е тешко да заминат од власт


Оригинален напис: Фокус на 04-05-2017.

Без да ја именува ВМРО-ДПМНЕ, еврокомесарот Јоханес Хан изјави дека сфаќа дека на некои луѓе им е тешко да заминат од власт во опозиција. Ова тој го изјавил во своето обраќање на состанокот на Заедничкиот парламентарен комитет ЕУ- Македонија свикан…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock