adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Талат и знаменцето


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-05-2017.

Токму тој национализам, со знамиња, а без работа, леб, иднина, правда – им го донесе на ДУИ катастрофалниот резултат од 11 декември. Баш кај Албанците. повеќе…

0.0000000000000

Од будалетинка до диктаторче


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-05-2017.

Каква е таа реторика што, гледам, провејува и во дел од прилозите на странските медиуми? Кога тоа станал диктатор, а кога бил реформатор?  повеќе…

0.0000000000000

Неизвесниот живот на турската писателка Асли Ердоган


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-05-2017.

Таа е уапсена и обвинета за поддржување тероризам, не заради нејзините романи, туку затоа што како советничка била блиска со еден од сега затворените курдски весници. повеќе…

0.0000000000000

Во Богданци ќе се гласа на референдум за рудникот во Казандол


Оригинален напис: Правдико на 03-05-2017.

Едногласно со 11 гласа „за“ Советот на општина Богданци изгласа референдум во врска со рудникот во Казандол, кој ќе биде одржан на 11 јуни, 2017 година. Претходно Советот на општината Валандово со седум гласа „за“ и осум гласа „воздржани“, ја…

0.0000000000000

OJO: Поднесени Предлози за определување мерки за обезбедување против три лица


Оригинален напис: Правдико на 03-05-2017.

Во Основното јавно обвинителство Скопје детално се прегледува доставениот доказен и видео материјал за нередите во Собранието на Република Македонија, со цел утврдување на фактите и кривичната одговорност на инволвираните лица. За едно од лицата за кои МВР поднесе известување,…

0.0000000000000

ВИДЕО: Необјавени снимки од случувањата при интервенцијата на полицијата во Собранието


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-05-2017.

На новото видео кое што се појави на социјалните мрежи може да се видат моментите кога полицијата интервенира и го прази македонското Собрание, откако беа нападнити пратениците на парламентарното мнозинство. Единиците на МВР со шок бомби ги растеруваат демонстрантите, а…

0.0000000000000

ОЈО: Притвор за едно лице, а мерки на претпазливост за двајца насилници


Оригинален напис: Meta.mk на 03-05-2017.

Обвинител од Основното јавно обвинителство (ОЈО) – Скопје до судија на претходна постапка поднел предлог за притвор за едно лице, а за мерки за претпазливост за две лица, осомничени за кривични дела при упадот и насилствата во Собранието во четвртокот,…

0.0000000000000

Ахмети на средба со неколку амбасадори, поддршка за формирање нова влада


Оригинален напис: Фокус на 03-05-2017.

Во седиштето на Демократката унија за интеграција денеска претседателот на партијата, Али Ахмети, се сретна со амбасадорите на неколку  амбасадори на земјите членки на ЕУ – амбасадорот на Велика Британија Чарлс Гарет, холандскиот амбасадор Ваутер Пломп, амбасадорот на Шведска во…

0.0000000000000

Заев на ЦО на СДСМ: Oчекувам наскоро да влеземе во преговори за новата влада!


Оригинален напис: Meta.mk на 03-05-2017.

Очекувам наскоро да влеземе во преговори за формирање на новата влада, соопштил претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на седница на централниот одбор на партијата вечерва. Како што соопшти СДСМ, централниот одбор едногласно ги поздравил чекорите и политиките на партискиот претседател,…

0.0000000000000

Заев на ЦО на СДСМ: Многу скоро очекувам да влеземе во преговори за формирање на новата Влада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-05-2017.

Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно ги поздрави достоинственоста, храброста и мудроста на чекорите и политиките на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на раководството на партијата и на пратеничката група на СДСМ и коалицијата, што резултираат со отворена можност за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock