where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey

ИНФОРМАТИВНА СРЕДБА ЗА ПРЕЗЕНТИРАЊЕ НА ПОВИКОТ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ ГРАНТОВИ НА ГРАЃАНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ


Оригинален напис: FOOM на 02-05-2017.

Фондација Отворено општество – Макеоднија и ЕВРОТИНК – Центар за европски стратегии, Ве информираат дека одложената информативна средба за презентирање на Повикот за доделување грантови на граѓански организации од областа на реформи на јавната администрација ќе се одржи на 5…

0.0000000000000

Советување: „Извршување на пресудите на ЕСЧП вклучително и повторување на постапката како вид на индивидуална мерка“


Оригинален напис: Правдико на 02-05-2017.

Академијата на судии и јавни и обвинители „Павел Шатев“ организира Советување на тема „Извршување на пресудите на ЕСЧП вклучително и повторување на постапката како вид на индивидуална мерка“ што е предвидено да се одржи на 8 мај 2017 година (понеделник),…

0.0000000000000

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Мисовски и Мухиќ ги испровоцираа граѓаните и мора кривично да одговараат


Оригинален напис: Meta.mk на 02-05-2017.

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржал седница на која се расправало за актуелната политичка состојба, информираат од партијата. Оттаму велат дека, „Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го осуди нелегалниот обид за избор на претседател на Собранието кој што претставува насилство врз…

0.0000000000000

Промени во издавањето Тековна состојба преку Системот за е – потврди


Оригинален напис: Правдико на 02-05-2017.

Започнувајќи од 28.04.2017 година, Централниот регистар на РМ известува дека ќе настанат промени во однос на начинот на издавање на Тековната состојба преку Системот за е – потврди и Интернет Дистрибутивниот систем како резултат на имплементација на барањата за прикажување/не…

0.0000000000000

Кривична пријава за уште 5 лица


Оригинален напис: Правдико на 02-05-2017.

На 02.05 од страна на Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до Основно јавно обвинителство – Скопје, а врз основа на предгледани видео записи добиени од медиумски куќи, како и видео записи од безбедносните камери во Собранието на Р.Македонија,…

0.0000000000000

Иселениците од САД бараат одговори за затајувањето на полицијата на крвавиот четврток


Оригинален напис: Фокус на 02-05-2017.

Македонските иселеници во САД, здружени во фејсбук групата #Протестирам САД вечерва објавија соопштение во кое велат дека со загриженост го следат развојот на настаните во татковината, по насилниот и оркестриран упад во Собранието и загрозувањето на безбедноста и животите на…

0.0000000000000

Заев за БГНЕС: Противникот не е подготвен да ја предаде власта, треба многу трпение


Оригинален напис: Meta.mk на 02-05-2017.

„Очекувам демократските процеси во државата да се одвиваат во согласност со Уставот, деловникот и со законите. Тоа значи новоизбраниот претседател на Собранието да ги добие печатите, неговиот избор да биде објавен во „Службен весник“ и потоа тој да испрати писмо…

0.0000000000000

Заев: Македонија нема да биде бинационална држава и никој нема да наметнува странски интереси


Оригинален напис: Фокус на 02-05-2017.

Република Македонија нема да биде двонационална држава, таа ќе остане таква каква што е и никој нема да наметнува странски интереси, вели претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за бугарската агенција БГНЕС. -Правото на протест е загарантирано во секоја…

0.0000000000000

Основен суд Скопје 1: Притворено уште едно лице поврзано со инцидентите во Собранието


Оригинален напис: Meta.mk на 02-05-2017.

Основен суд Скопје 1 вечерва соопшти дека определил притвор од осум дена за уште едно лице поврзано со инцидентите во Собранието, што се случија на 27 април. – Во Основниот суд Скопје 1 попладнево е спроведено уште едно лице кое…

0.0000000000000

Притвор од осум дена за уште еден насилник од Собранието


Оригинален напис: Фокус на 02-05-2017.

Основниот суд Скопје 1 денеска определи притвор во траење од осум дена за уште едно лице поврзано со настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава. -Во Oсновниот суд Скопје 1 попладнево е спроведено уште едно лице кое…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock