adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Eine kleine wiegenlied


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-05-2017.

Едно бебе појде да се тетовира. „Сакам да ми го истетовираш сиот мој иден живот“, му рече на тату-мајсторот, си ја стави цуцлата во уста и удобно се смести на масичката за тетовирање. повеќе…

0.0000000000000

„Вистинските луѓе“ од ВМРО


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-05-2017.

Нивната исконска инфериорност, што е психолошката основа за нивниот ултранационализам, ксенофобија и расизам, се веројатно најстарите психосоцијални својства на првите човечки заедници. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

ВИДЕО: Пратеникот Сашо Василевски фатен како ги отвора вратите од Собранието на крвавиот четврток


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-05-2017.

Пратениците Крсто Мукоски и Сашо Василевски од ВМРО-ДПМНЕ ги отвориле вратите од Собранието во четвротокот со што дозволиле на демонстрантите да влезат внатре, објавува Алсат-М. На снимката која што ја објави телевизијата се гледа како вратите се отвораат, демонстрантите почнуваат…

0.0000000000000

Талат Џафери: Иванов ќе направи кривично дело ако за 10 дена не го даде мандатот


Оригинален напис: Фокус на 01-05-2017.

Ако претседателот Иванов не го даде мандатот во рок од 10 дена за влада на парламентарното мнозинство, тој ќе направи кривично дело. Тој тоа мора да го направи бидејќу Уставот и законите не познаваат такво непостапување, изјави претседателот на Собранието…

0.0000000000000

Странски служби: Лагите во интервјуто на Груевски (7 – ми дел)


Оригинален напис: Фокус на 01-05-2017.

Странски служби објави видео за крвавите настани во Собранието и бруталното насилство што беше демонстрирано во четвртокот во законодавниот дом, контра интервјуто на Груевски.…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Џафери: Груевски е виновен за хаосот во Македонија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-05-2017.

Талат Џафери во интервју за Хрватската радиот телевизија кажа дека тој е легален и легитимен претседател на македонскиот парламент имајќи во предвид дека таквата одлука е донесена од мнозинството пратеници на 27. април, изјави Талат Џафери за ХРТ. Тој смета…

0.0000000000000

Истанбул ангажира 30.000 полицајци против првомајските протести: Уапсени се 165 лица


Оригинален напис: Фокус на 01-05-2017.

За време на првомајските собири денеска во Истанбул се приведени 165 лица, соопшти полицијата. Мнозинството од приведените, околу 140 лица, планирале да учествуваат во недозволен собир од страна на власта. Во операција на безбедносните сили во Истанбул вчера и денеска…

0.0000000000000

Груевски на средбата со Хојт Ји го повторил ставот за предвремени избори


Оригинален напис: Фокус на 01-05-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со Никола Попоски, Никола Тодоров, Трајко Велјановски, Владимир Ѓорчев и Александар Николоски остварија средба со заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји, известуваат од партијата. На средбата од…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Хојт Ји се изнасмеа на прашање на Сител: Ја одобри ли Трамп посетата на Скопје?


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-05-2017.

Новинар на Сител го праша помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија Хојт Брајан Ји дали американскиот претседател Доналд Трамп знае и ја одобрил неговата посета во Скопје, на што тој, заедно со Бејли се изнасмеа и одговори:…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock