adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Крајот на неговата слобода


Оригинален напис: okno.mk/statii на 31-05-2017.

Додека сите други го слават крајот на тортурата и почетокот на слободата, тој и тие околу него се ежат од сознанието дека ова е почеток на крајот. повеќе…

0.0000000000000

Заев очекува Зврлевски утре да си поднесе оставка


Оригинален напис: Фокус на 31-05-2017.

Премиерот Зоран Заев изутрина ја чека оставката од јавниот обвинител Марко Зврлевски. Заев во изјава за телевизија 24 на Зврлевски му порача оставката сам да ја поднесе за да се забрзаат процесите.…

0.0000000000000

Заев: Леле, леле, што направивме!


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-05-2017.

Премиерот на Македонија, Зоран Заев пред седиштето на неговата партија се обрати до насобраните граѓани и апелираше новите министри од неговиот владин кабинет да внимаваат што ќе прават, затоа што ќе има оставки. – Леле, леле што направивме. По долгогодишната…

0.0000000000000

Заев: Радувај се Македонијо, дојде слободата!


Оригинален напис: Фокус на 31-05-2017.

Премиерот Зоран Заев пред седиштето на СДСМ порача дека режимот е срушен и Македонија треба да се радува дека, како што рече, дојде слободата. -Да ви се заблагодарам на сите за вербата, за борбата, за амбицијата, за другарството. Ова што…

0.0000000000000

Крај на режимот на Груевски: Македонија има нова влада!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 31-05-2017.

Собранието на Република Македонија вечерва со 62 гласа за, 44 против и пет воздржани ја избра новата Влада која ќе ја предводи Зоран Заев. повеќе…

0.0000000000000

Бејли со честитка до Заев за изборот на новата Влада


Оригинален напис: Meta.mk на 31-05-2017.

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Македонија, Џес Бејли на новиот премиер Зоран Заев и на парламентарното мнозинство, на „Твитер“, им го честиташе изборот на новата Влада. „Честички до премиерот Зоран Заев и до парламентарното мнозинство за формирањето нова Влада…

0.0000000000000

Бејли: Му честитам на Заев, со новата влада ќе продолжиме да работиме за членство во НАТО и ЕУ


Оригинален напис: Фокус на 31-05-2017.

Амбасадорот на САД во Репулбика Македонија, Џес Бејли преку Твитер вечерва упати честитка до новиот премиер Зоран Заев за формирањето на новата влада. -Му честитам на премиерот Зоран Заев и на парламентарното мнозинство на формирањето на нова влада во Македонија.…

0.0000000000000

Македонија доби нова Влада на чело со Зоран Заев


Оригинален напис: Meta.mk на 31-05-2017.

Со 62 гласа „за“, од вкупно 111 пратеници, колку што гласаа Собранието на Република Македонија вечерва, неколку минути пред полноќ, ја избра новата Влада на чело со премиерот Зоран Заев. Новата влада не ја доби поддршката од 44 пратеници кои…

0.0000000000000

Бејли честита на изборот на новата влада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-05-2017.

Амбасадорот на САД во Репулбика Македонија, Џес Бејли преку социјалната мрежа Твитер вечерва упати честитка до новиот премиер за формирањето на новата влада. – Му честитам на премиерот Зоран Заев и на парламентарното мнозинство на формирањето на нова влада во…

0.0000000000000

Новиот шеф на дипломатијата, Димитров, прво ќе ги поправа односите со соседите


Оригинален напис: Meta.mk на 31-05-2017.

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, вечерва по изборот на новата Влада на Република Македонија изјави дека неговите први посети ќе бидат во земјите од регионот, особено во земјите со кои во изминатиот период се затегнаа односите. Тој истакна дека…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock