adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

СДСМ: Парламентот има претседател, Вељаноски ќе одговара


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-04-2017.

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Трајко Вељаноски дека не го признава Талат Џафери како претседател на Собранието.

„Собранието на Република Македонија има нов претседател на Парламентот, избран согласно Деловникот, законите и Уставот, од парламентарното мнозинство.

Режимот заврши.

Демократските процеси ќе продожат со формирање нова Влада на граѓаните на Република Македонија.

Тоа е мнозинската волја на граѓаните и таа одлучува, а не групата насилници и криминалци.

Формирањето Влада е врвен државен интерес, а дејствувањето против државните интереси е тешко противуставно и казниво дело.

Трајко Вељаноски веќе е директен учесник во сценариото на Никола Груевски, за поттикнување тензии, поделби, омраза. Тој со месеци дозволи кршење на Деловникот на Собранието со што дозволи блокада на демократските процеси, избор на нов претседател на Парламентот и нова Влада и тој веќе противуставно ги загрози граѓанските и државните интереси.

Вељаноски, со ова, заедно со Груевски, Иванов, Чавков е меѓу главните виновници за обидите за убиство на пратеници во Собранието и насилството врз новинари и вработени во него.

Истрагата дополнително ќе ја покаже инволвираноста на Вељаноски во терористичкото зaгрозување на уставниот поредок и безбедноста вечерта за време на крвавото насилство во Собранието.

Насилниците и криминалците ќе одговараат.

Правда и живот за сите брзо ќе има во Република Македонија“ се вели во реакцијата на СДСМ.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock