adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ќе биде запаметена како главен виновник за случувањата во Собранието


Оригинален напис: Meta.mk на 29-04-2017.

СДС се најодговорни за тоа што се случи во собраниската сала. СДС спроведе политичко насилство со газењето на Уставот, законите и деловникот. Тоа е директно газење на државата и нејзиниот правен поредокот, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата…

0.0000000000000

„Википедија“ блокирана во Турција


Оригинален напис: Meta.mk на 29-04-2017.

Мрежата за мониторинг на цензура на интернет соопшти дека Турција ја блокирала бесплатната онлајн енциклопедија „Википедија“. – Губењето на достапност е поврзан со интернет филтрите кои се користат за цензура на содржината во земјата – наведе турската мрежа за мониторник.…

0.0000000000000

Шилегов: Во четвртокот беше извршено терористичко загрозување на уставниот поредок


Оригинален напис: Фокус на 29-04-2017.

СДСМ поседуваме сериозни докази коишто упатуваат на тоа дека во четвртокот во Собранието беше извршено кривичното дело „Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста“, истакна денеска пратеникот Петре Шилегов. Тој појаснува дека се работи за Член 313 од Кривичниот законик…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Илиевски не чувствува одговорност како организатор, воведувал ред пред вратата на Собранието


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-04-2017.

Организаторот на протестите од иницијативата „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски во изјава за Макфакс вели дека не чувствувал никаква одговорност за дивеењето во Собранието и нападот врз пратеници и новинари. – Знаевме дека некој ја пеел албанската химна во Собранието,…

0.0000000000000

Европските Зелени застанаа во солидарност со членовите на Собранието на Република Македонија и нападнатите новинари


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-04-2017.

„Европските Зелени најостро го осудуваат нападот на Собранието на Република Македонија од страна на националистички насилници. Изразуваме солидарност со пратениците и новинарите кои беа нападнати. Ги повикуваме сите страни во Македонија да покажат разумност и да се воздржат од насилство.…

0.0000000000000

Едногласно усвоени насоките за преговорите за Брексит


Оригинален напис: Meta.mk на 29-04-2017.

Лидерите на Европската Унија ги усвоија насоките за преговорите со Велика Британија за нејзиното напуштање на Унијата, изјави претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск. Краткиот самит на лидерите на 27-те земји членки беше одржан во Брисел без британската премиерка Тереза…

0.0000000000000

Шилегов: Тоа што само Груевски можел да го добие Чавков, упатува дека тој стои зад насилството


Оригинален напис: Фокус на 29-04-2017.

Фактот дека Никола Груевски е единствениот којшто можел да го добие Митко Чавков во моменти кога никој во оваа држава не можеше да го добие, фактот дека тој добро опишува како може да биде извршено убиство, говори само за тоа…

0.0000000000000

Зијадин Села префрлен во тетовската болница


Оригинален напис: Фокус на 29-04-2017.

Пратеникот Зијадин Села од Алијансата за Албанците кој беше најтешко повреден во инцидентите во Собранието, денес е префрлен во тетовската болница. Неговата здравствена состојба се подобрува. Од болницата соопштуваат дека тој ќе биде задржан на лекување уште неколку дена. Села,…

0.0000000000000

Абе сака да го реши спорот со Русија


Оригинален напис: Meta.mk на 29-04-2017.

Премиерот на Јапонија, Шинзо Абе, вели дека земјата сака да го реши територијалниот спор, кој фрли сенка на односите со Русија по завршувањето на Втората светска војна. – Мировниот договор помеѓу Јапонија и Русија сè уште не е заклучен, дури…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Шилегов: Тоа што само Груевски можел да го добие Чавков, упатува дека тој стои зад насилството


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-04-2017.

Одговарајќи на новинарски прашања Петре Шилегов денес изјави дека со тоа што Груевски можел да комуницира со Чавков, а Нухиу не можел да го добие, укажува на тоа дека токму лидерот на ВМРО-ДПМНЕ стои зад насилството. Како ги коментирате изјавите…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock