adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Обвинителството издаде наредба за приведување на 15 насилници, МВР ги бара


Оригинален напис: Фокус на 29-04-2017.

Вечерва Основното јавно обвнителство Скопје издаде наредба да се приведат 15 учесници во насилствата врз пратениците, новинарите и полицајците, а МВР веќе постапува по тоа барање, неофицијално дознава „Фокус“. Осомничените, штом ќе бидат пронајдени, ќе бидат однесени во полициска станица,…

0.0000000000000

МВР бара притвор за Дамовски, Бетмен, Дурловски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-04-2017.

МВР испратило писмо до ОЈО со кое го повикува обвинителството што побргу да ги повикаат на сослушување и да им одредат мерки за обезбедување на организаторите на протестите, јавува Алсат-М. Како што известуваат од Алсат-М, од свои извори дознаваат дека…

0.0000000000000

Приведен насилникот кој уби куче во центарот на Скопје


Оригинален напис: Фокус на 29-04-2017.

Вечерва е приведен скопјанецот кој попладнево уби куче пред кафулето „Радио бар“, пред очите на гостите и случајни минувачи. Според очевидците, средовечниот маж, му се приближил на кучето и почнал да го удира со метална шипка, иако првичните информации беа…

0.0000000000000

ВИДЕО: Граѓани се собраа пред домот на убиецот на кучето, бараат да се казни


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-04-2017.

Стотина граѓани се собраа вечерва пред домот на убиецот на кучето во центарот на Скопје, револтирани од суровоста и варварското однесување. Тие бараат казна за убиецот и брза рекација на институциите. Овој убиец, на сред ден во центарот на Скопје…

0.0000000000000

Алсат-М: МВР бара притвор за насилниците, испратиле писмо до Обвинителството


Оригинален напис: Фокус на 29-04-2017.

Министерството за внатрешни работи испратило писмо до Основното јавно обвинителство -Скопје, со кое бара што побргу да ги повикаат на сослушување и да им одредат мерки за обезбедување на организаторите на протестите, објави Алсат-М. Телевизијата од свои извори дознава дека…

0.0000000000000

За Вељановски изборот на Џафери е нелигитимен оти седницата се снимала со мобилен


Оригинален напис: Фокус на 29-04-2017.

Пратеникот Трајко Вељаноски вели дека изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието е нелегитимен затоа што неговиот избор бил пренесуван со мобилен телефон, а не на Собранискиот канал. „Со изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието ги прекршија…

0.0000000000000

СДСМ: Парламентот има претседател, Вељаноски ќе одговара


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-04-2017.

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Трајко Вељаноски дека не го признава Талат Џафери како претседател на Собранието. „Собранието на Република Македонија има нов претседател на Парламентот, избран согласно Деловникот, законите и Уставот, од парламентарното мнозинство. Режимот заврши.…

0.0000000000000

Жерновски: Кривична пријава за ладнокрниот убиец на кучето


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-04-2017.

Градоначалникот на општина Центар, згрозен од ладнокрвното убиство на куче со секира среде Скопје, реагираше и за ова разговарал со командирот на П.С. Центар. „Само што зборував со Командирот на П.С. Центар. Според нив, обезбедени се сите докази за свирепото…

0.0000000000000

Маж со секира закла куче, во центарот на Скопје, бидејќи многу лаело?!


Оригинален напис: Фокус на 29-04-2017.

Пред неполн час, во Скопје, пред кафулето РадиоБар, маж со секира уби куче. Очевидците кои беа сведоци на овој грозоморен чин на социјалната мрежа фејсбук објавуваат фотографија од немилиот настан и истакнуваат дека го пријавиле случајот во МВР. Тие додаваат…

0.0000000000000

ВИДЕО: Со секира, ладнокрвно убиено куче среде Скопје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-04-2017.

Грозоморна слика во кафуле во Скопје, човек со секира ладнокрвно убива куче. На обвинувањата и шокот од присутните, граѓанинот вели дека кучето е лудо и било опасно. Актерот Висар Вишка, кој го објави видеото напиша: Седиш пиеш кафе, доаѓа манијак…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock