adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Спасовски: Луѓето со фантомки беа вооружени со пиштоли и ножеви


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-04-2017.

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски во интервју за “360 степени“ откри дека дел од луѓето со фантомки кои влегоа во Собранието биле вооружени. -На еден му испадна пиштолот, имаа и ножеви, рече Сапосовски. Тој кажа дека било мавано по…

0.0000000000000

Чавков разрешен од функцијата директор на Бирото за јавна безбедност?


Оригинален напис: Фокус на 28-04-2017.

Алсат М дознава дека министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. Нухиу под итна постапка иницираше негово разрешување од функцијата директор на Бирото што писмено…

0.0000000000000

Шекеринска: Насилниците беа платени да не убијат


Оригинален напис: Фокус на 28-04-2017.

Вчера имавме обид за линчување на пратениците од луѓе кои беа платени и пратени, изјави Радмила Шекеринска во вечерашното гостување на телевизија 24. -Имавме среќа што ова помина без жртви.Повеќе од 10 пратеници беа повредени, а највеќе Села. Во болница…

0.0000000000000

Груевски ќе се консултирал со својот ПР тим дали да прифати дуел со Заев


Оригинален напис: Фокус на 28-04-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во вечерашното интервју на телевизија Телма прашан дали би прифатил тв дуел со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека тоа зависи од моментот. -Тоа зависи од моментот и од ситуацијата. За тоа ќе се…

0.0000000000000

Шеќеринска: Луѓето кои влегоа во Собранието беа платени и пратени да не убијат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-04-2017.

Заменик претседателот на СДСМ Радмила Шеќеринска, во „Анализа“ на 24 вести рече дека 24 декември беше детска игра во однос на она што се случуваше синоќа во Собранието. „Сега имавме обид за линчување на пратениците од луѓе кои беа платени…

0.0000000000000

Груевски: Ако сакал некој да го убие Заев, ќе го убиел


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-04-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во интервју на Топ Тема рече дека доколку некој сакал да го убие претседателот на СДСМ, Зоран Заев можел да го убие, негирајќи ја неговата изјава дека во парламентот имало обид за убиство. Ако сакаше…

0.0000000000000

Приведените за дивеењето во Собранието ослободени, силни притисоци во Обвинителството


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-04-2017.

Од информации од МВР дознаваме дека во Обвинителството има притисоци и влијание да се смени правната разрешница и виновниците за вчерашното дивеење и обидот за линч на пратениците да останат неказнети. Според наши сознанија, обвинителката Гордана Гешковска го одземала предметот…

0.0000000000000

Груевски на Телма: Ако сакаа да го убијат, Заев ќе беше убиен


Оригинален напис: Фокус на 28-04-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва гостува на телевизија Телма. Тој рече дека не било точно дека насилниците кои ги тепаа пратениците сакале да го убијат лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Груевски рече дека доколку тие сакале да го убијат,…

0.0000000000000

Обединети за Македонија очекуваат разврска за насилствата


Оригинален напис: Meta.mk на 28-04-2017.

Партијата Обединети за Македонија порача вечерва дека го „поздравува храбриот и одлучен чекор, на парламентарното мнозинство во Сообранието“. Партијата побара и одговорност за виновниците за насилството. „Сметаме дека насилните дејства и луѓето што ги поддржуваат и чинат треба да подлежат…

0.0000000000000

Заев: Очекувам во рок од 10 дена претседателот Иванов да ми го даде мандатот


Оригинален напис: Meta.mk на 28-04-2017.

Во вечерашната „Топ тема“ на телевизијата „Телма“, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека очекува утре, или најдоцна до вторник, Трајко Вељаноски да му го предаде кабинетот на новиот претседател на Собранието, Талат Џафери. Заев кажа и дека очекува во…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock