adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(ФОТО) Пуш пауза од спасување на државата


Оригинален напис: Фокус на 27-04-2017.

Додека демонстрантите кои влегоа во Собранието ги тепаа пратениците на СДСМ и коалицијата, еден од полицајците во кордонот пред законодавниот дом најде време и да си запали цигара. ФОТО: Томислав Геогриев…

0.0000000000000

Министерот ќе бара одговорност зошто полицијата не реагираше на време


Оригинален напис: Фокус на 27-04-2017.

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу за Алсат М вечерва изјави дека утре ќе побара одговорност од сите ангажирани во Оперативниот штаб и зошто полицијата не реагираше на време. -Навремено беше формиран оперативен штаб кој функционира уште од почетокот на…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Српски Курир: Усташ беше лидер на демонстрантите во македонското Собрание


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-04-2017.

Припадник на фашистичкото усташко движење ХОС, беше еден од лидерите на демонстрантите кои што вчера ги нападнаа пратениците во македонското Собрание, пренесува српски Курир. Хулиганот кој што носеше маица на ХОС (Хрватски одбранбени сили) со натпис „За дом спремни“ влета…

0.0000000000000

МВР: Нормализирана состојбата во централното градско подрачје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-04-2017.

„Министерство за внатрешни работи информира дека безбедносната состојба во централното градско подрачје, околу и во собранието е нормализирана со воспоставување на нарушениот јавен ред и мир. Поради претходната севкупна безбедносна состојба МВР-СВР Скопје ќе преземе дополнителни мерки и активности со…

0.0000000000000

Беса: МВР им дозволи на хулиганите на ВМРО-ДПМНЕ да го нападнат Собранието


Оригинален напис: Meta.mk на 27-04-2017.

Движењето Беса најостро го осуди инцидентите и нападот во Собранието и ги повика државните органи кои се надлежни за обезбедување на јавниот ред и мир да застанат во одбрана на државните институции и на безбедноста на граѓаните. „Констатираме дека со…

0.0000000000000

Движење БЕСА: Го осудуваме насилството во Собранието на Р. Македонија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-04-2017.

„По денешниот напад над Собранието на Р. Македонија, кога пратениците од парламентарното мнозинство ја реализираа својата законска должност за избор на Претседател на Собранието, Движењето БЕСА ги осудува најостро овие инциденти и констатира дека со тоа што Министерството за внатрешни…

0.0000000000000

ВИДЕО: Пратениците од СДСМ пречекани со овации пред седиштето


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-04-2017.

Откако беа извлечени пратениците на СДСМ од Собранието тие со бојни возила беа евакуирани во една скопска касарна, а потоа со автомобили дојдоа во седиштето на партијата. Група граѓани, поддржувачи на Социјалдемократскиот сојуз ги пречекаа пратениците кои пристигнаа со премотани…

0.0000000000000

Полицијата го испразни Собранието, граѓани останана да кампуваат


Оригинален напис: Meta.mk на 27-04-2017.

Специјални полициски единици со употреба на шок бомби и други средства за растерување толпа го испразнија Собранието и ги евакуираа пратениците и новинарските екипи откако во него вечерва се случуваше вистинска драма со насилства во кои беа повредени неколку десетици…

0.0000000000000

(ФОТО) Крвавата кошула на Заев сведоштво за денешното насилство


Оригинален напис: Фокус на 27-04-2017.

Неколку минути пред полноќ лидерот на СДСМ, Зоран Заев, беше евакуиран од Собранието, откако речиси пет часа помина во заложништво во прес центарот. Таму му беше расечена главата од страна на насилните демонстранти на иницијативата „За заедничка Македонија“. ФОТО: Томислав…

0.0000000000000

МВР: Нормализирана е безбедносната состојба, ќе преземеме дополнителни мерки


Оригинален напис: Meta.mk на 27-04-2017.

Министерство за внатрешни работи доцна вечерва информираше дека безбедносната состојба во централното градско подрачје, околу и во Собранието е нормализирана со воспоставување на нарушениот јавен ред и мир. „Поради претходната севкупна безбедносна состојба, МВР-СВР Скопје ќе преземе дополнителни мерки и…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock