adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Мекејн: Треба поголем ангажман од САД и ЕУ во Македонија, ситуацијата е напната


Оригинален напис: Фокус на 26-04-2017.

Потребен е поголем ангажман, посредување, во мошне динамичната и експлозивна состојба во Македонија. Не е во ничиј интерес да се распадне на Македонија“, коментира влијателниот републикански сенатор од сојузната држава Аризона и поранешен претседателски кандидат Џон Мекејн во разговор за…

0.0000000000000

Заев: Нема да има амнестија за криминалот


Оригинален напис: Фокус на 26-04-2017.

Нема амнестија на криминал, ниту нови парламентарни избори – Груевски мора да ја предаде власта порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во изјава за телевизија 24. Тој додаде дека за многу кусо време ќе се преземат чекори за да се…

0.0000000000000

Мекејн: Ситуацијата во Македонија излегува од контрола, потребен е поголем ангажман од САД и ЕУ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-04-2017.

Поранешниот кандидат за претседател на САД и републикански сенатор од сојузната држава Аризона, Џон Мекејн смета дека е потребен поголем ангажман, посредување, во мошне динамичната и експлозивна состојба во Македонија и дека не е во ничиј интерес да се распадне…

0.0000000000000

Груевски го запознавал Лопатка со политичката состојба


Оригинален напис: Фокус на 26-04-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во Виена, Австрија оствари средба со шефот на парламентарната група на владеачката партија и поранешен секретар во министерство за надворешни работи на Австрија, Рајхолд Лопатка, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ. -На средбата Груевски го запозна соговорникот со…

0.0000000000000

Савески: Не му ја уништи канцеларијата на Иванов Сорос, туку народниот револт


Оригинален напис: Слободна Македонија на 26-04-2017.

Слободна Македонија: Во интервју за унгарска телевизија, Иванов упати обвинување дека средствата на даночните обврзници на САД, преку УСАИД и ФООМ, биле користени за насилни акции, како што е палењето на неговата канцеларија. Како ја коментирате оваа изјава, со оглед…

0.0000000000000

Груевски – Лопатка: ВМРО-ДПМНЕ низ законска дебата ги искажува ставовите во парламентот


Оригинален напис: Meta.mk на 26-04-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во министерство за надворешни работи на Австрија, Рајнхолд Лопатка. На средбата Груевски го запознал соговорникот со актуелната политичка состојба, со…

0.0000000000000

Грувески на средба со Лопатка: Најбрз начин за излез од кризата се предвремени парламентарни избори


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-04-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во Виена, Австрија оствари средба со шефот на парламентарната група на владеачката партија и поранешен секретар во министерство за надворешни работи на Австрија, Рајхолд Лопатка, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ. „На средбата Груевски го запозна соговорникот со…

0.0000000000000

Села: Закон за СЈО и специјален суд, па да одиме на избори


Оригинален напис: Фокус на 26-04-2017.

Пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села, побара од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се изгласа закон за СЈО и формирање Специјален суд, а потоа штом сакаат да се оди на нови избори. -Имам чувство како да сме во предизборна кампања.…

0.0000000000000

Техничката влада на Димитриев се спрема за издавање на нова еврообврзница оваа есен


Оригинален напис: Meta.mk на 26-04-2017.

Актуелната власт размислува и презема подготвителни активности за издавање на нова еврообврзница, во четвртиот квартал од годинава со цел да ги отплати долговите кои достасуваат за наплата идната година, извести деловниот информативен сервис „Интелињус“ (Intellinews), повикувајќи се на извори од…

0.0000000000000

Министерот Нухиу се сретна со претставници на Европската федерација на новинари


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-04-2017.

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска имаше средба со претставници на Европската федерација на новинари, Европскиот центар за слобода на печат и медиуми и со претседателот на Здружение на новинари на Македонија Насер Селмани, соопшти МВР. – На средбата…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock