adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Златна жица на отпорот


Оригинален напис: okno.mk/statii на 24-04-2017.

Гласот на гевгеличани е и ќе биде суштинска обврска, која ќе мора да ја почитува која било власт. повеќе…

0.0000000000000

GIFEST #5 – регионален фестивал на гифови


Оригинален напис: okno.mk/statii на 24-04-2017.

Од 2013 година, кога фестивалот е првпат организиран, во натпреварувачкиот дел од програмата се прикажани повеќе од 450 гифови, од околу 200 учесници од регионот и пошироко. повеќе…

0.0000000000000

Трибина во Џебно кино МКЦ: „Кој е народот? Јас, работникот!“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 24-04-2017.

Во вторник (25.04.2017), со почеток од 19:00 часот во Џебно кино МКЦ, политичката партија „Левица“ организира трибина со наслов „Кој е народот? Јас, работникот!“. повеќе…

0.0000000000000

Советување: „Концептот на антидискриминација“


Оригинален напис: Правдико на 24-04-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со финансиска поддршка на на Мисијата на ОБСЕ во Скопје организира советување на тема „Концептот на антидискриминација“ кое ќе се одржи од 29-31 мај, во хотел Милениум, Охрид. Советувањето…

0.0000000000000

Законски ограничувања за превоз на миленици во автомобил


Оригинален напис: Правдико на 24-04-2017.

Согласно  Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата во моторно возило можат во сообраќај на пат да се превезуваат лица во оној број кој е означен во сообраќајната дозвола, односно во потврдата за регистрација. Во просторот на возила во кои…

0.0000000000000

Собрани 6.000 потписи за иницијативата за децата со посебни потреби, недостигаат уште 4.000


Оригинален напис: Фокус на 24-04-2017.

Над 6.000 потписи се собрани досега за иницијативата за законски измени со кои треба да им се олесни животот на лицата со посебни потреби, со што остануваат уште 4.000 потписи за иницијативата да влезе во собраниска процедура. Потписи во Скопје…

0.0000000000000

ВИДЕО: Со свирежи Талат Џафери спречен да помине од демонстрантите на „За заедничка Македонија“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-04-2017.

Пратеникот на ДУИ Талат Џафери денеска случајно се сретна и не успеа да ги избегне со своето возило демонстрантите од „За заедничка Македонија“ кои се нафрлија на него со навреди, пцости и свирежи по што се врати назад. Порталите блиски…

0.0000000000000

Директори на „Маѓар телеком“ казнети за давање мито на македонски политичари


Оригинален напис: Meta.mk на 24-04-2017.

Поранешните директори на „Маѓар телеком“, Елег Штрауб и Андрас Балог, се спогодиле да платат парични казни, а добиле и петгодишна забрана за вршење дејност како директори или вработени во сите акционерски друштва, објави денеска Американската комисија за хартии од вредност,…

0.0000000000000

Директори на „Маѓар телеком“ казнети за давање мито на македонски политичари


Оригинален напис: Meta.mk на 24-04-2017.

Поранешните директори на „Маѓар телеком“, Елег Штрауб и Андрас Балог, се спогодиле да платат парични казни, а добиле и петгодишна забрана за вршење дејност како директори или вработени во сите акционерски друштва, објави денеска Американската комисија за хартии од вредност,…

0.0000000000000

Возен ред на мобилни даночни шалтери за месец мај 2017


Оригинален напис: Правдико на 24-04-2017.

Користете ги даночните услуги на „Мобилните даночни шалтери“. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии, како и локации кои дополнително можат да се утврдат во соработка со општините и…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock