adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Јасна порака од Гевгелија против отворањето рудници во општината


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-04-2017.

Жителите на Гевгелија со убедливо мнозинство од 97 проценти на референдумот гласаа „против“ отворање на рудници за ископ на минерални суровини на територија на општината. Според првичните неофицијални информации „за“ отворање на рудници гласале само 154 жители на Гевгелија додека…

0.0000000000000

Успешен референдум во Гевлгелија – нема рудници за злато


Оригинален напис: Фокус на 23-04-2017.

На референдумот во Гевгелија гласале 69 проценти од 19.459 од гласачите, при што, според првичните неофицијални информации на здружението „Спас за нас“, 97,9 отсто од граѓаните гласале против отворање на рудниците. Според тоа, референдумот е успешен и нема да се…

0.0000000000000

Французите во вториот круг ќе избираат помеѓу Емануел Макрон и Марин Ле Пен


Оригинален напис: Meta.mk на 23-04-2017.

Според првите неофицијални резултати од првиот круг претседателски избори во Франција, кажани по затворањето на гласачките места, во вториот круг ќе се борат Емануел Макрон, со 23,7 отсто од гласовите, а по него е ултрадесничкарката Марин Ле Пен, со 21,7…

0.0000000000000

Гласањето во Гевгелија заврши со одзив од над 50 отсто, се бројат гласовите


Оригинален напис: Фокус на 23-04-2017.

Од 19.458 регистрирани гласачи во Општина Гевгелија, на денешниот референдум за рудниците за злато излегле околу 11 илјади, што значи повеќе од половина, соопштуваат избирачките одбори од 37 гласачки места. Референдумот беше инициран од групата граѓански активисти „Спас за Гевгелија“,…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ го обвинува Заев за плакатот со „голема Албанија“ во Чаир


Оригинален напис: Meta.mk на 23-04-2017.

Откако медиумите пренесоа дека на мечот помеѓу фудбалските клубови „Шкупи“ и „Вардар“ на стадионот во Чаир со дрон беше развејуван плакат со карта на „голема Албанија“, ВМРО-ДПМНЕ вината за тоа, како поттикнувач, ја префрли на претседателот на СДСМ, Зоран Заев.…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ го обвинува Заев за плакатот со „голема Албанија“ во Чаир


Оригинален напис: Meta.mk на 23-04-2017.

Откако медиумите пренесоа дека на мечот помеѓу фудбалските клубови „Шкупи“ и „Вардар“ на стадионот во Чаир со дрон беше развејуван плакат со карта на „голема Албанија“, ВМРО-ДПМНЕ вината за тоа, како поттикнувач, ја префрли на претседателот на СДСМ, Зоран Заев.…

0.0000000000000

ДОМ: Сечење парк и градба на џамија без легална процедура?


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-04-2017.

ДОМ јавно бара одговор од општина Чаир, Градот Скопје и од Министерството за транспорт и врски, дали е спроведена легална процедура, дали се издадени и со кое образложение, дозволи за сечење на стариот парк во Топанско Поле и за изградба…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е директен виновник за развиореното знамето на голема Албанија во Чаир


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-04-2017.

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го обвини претседателот на СДСМ Зоран Заев дека е, како што велат, директен виновник на избливи на шовинизам и иридентизам, кои ја поткопуваат македонската државност -По симнувањето на македонското знаме од јарболот во центарот на Куманово,…

0.0000000000000

Надминат прагот на успешност на референдумот во Гевгелија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-04-2017.

Прагот за успешност на референдумот во Гевгелија за тоа дали да се отворат рудници за злато на планината Кожув до 17 часот бил надминат. -Според излезноста на граѓаните заклучно со 17 часот уште сега може да кажеме дека успеа референдумот…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock