adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(ВИДЕО) Политиката ги подели и социјалните случаи: Комуњарко, ќе те запалам сосе барака


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-04-2017.

Дека политиката ги подели сите граѓани се доказ и социјалните случаи, чии бараки ќе во вторник ќе бидат урнати, а на нивно место ќе никне трговски центар на приватен инвеститор. Додека еден од социјално загрозените даваше изјава за медиумите, неговата…

0.0000000000000

„Скопје Смог Аларм“ со моќна порака за Меѓународниот ден на планетата Земја


Оригинален напис: okno.mk/statii на 22-04-2017.

Целта на оваа еко-герила акција е повторно да се зголеми нивото на свест кај луѓето за тоа каков однос имаме кон животната средина и кон единствената планета на која сите живееме. повеќе…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Потресна исповед на најсиромашните: Еднаш ни го урнаа домот, сега ќе ни ја урнат и оваа барака


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-04-2017.

Државата одлучи да ги урне бараките на социјалните случаи, па така тие ќе останат без покрив над главата. На местото на бараките ќе се гради трговски центар, а жителите на тој дел од скопската населба Бутел велат дека сега остануваат…

0.0000000000000

Вонредна владина седница за уништените овошки


Оригинален напис: Фокус на 22-04-2017.

Владата вечерва ќе свика вонредна седница на која ќе се разгледува состојбата со уништените овошки во Преспанскиот регион. -Ќе формираме комисии заедно со локалната самоуправа, ќе овозможиме да се направи реална проценка на штетите кои што се настанати, не само…

0.0000000000000

Собрани 2.000 потписи за полесен живот на децата со посебни потребни


Оригинален напис: Фокус на 22-04-2017.

Родителите на деца со посебни потреби, кои заедно со своите деца трет ден кампуваат во паркот Жена Борец, досега собраа околу 2.000 од потребните 10.000 потписи за да поднесат иницијатива до Собранието за измена на повеќе закони. Тие бараат измена…

0.0000000000000

СДСМ: Груевски да ја прифати волјата на народот и да напушти мирно власта!


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-04-2017.

„Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да прифатат дека се опозиција и достоинствено да ја напуштат власта, што ја узурпираат четири месеци досега, без дозвола на граѓаните. Лагите повеќе не поминуваат ниту кај граѓаните, ниту пак кај меѓународната заеница којашто повика…

0.0000000000000

СДСМ: Груевски мора да прифати дека е опозиција и мирно да ја напушти власта


Оригинален напис: Meta.mk на 22-04-2017.

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да прифатат дека се опозиција и достоинствено да ја напуштат власта, што ја узурпираат четири месеци, без дозвола на граѓаните, се вели во реакцијата на СДСМ на денешната прес-конфереција на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Јовановски.…

0.0000000000000

Протести во Келн против конвенцијата на ултрадесничарската АФД


Оригинален напис: Meta.mk на 22-04-2017.

Левичарските демонстранти се судрија со германската полиција во Келн, пред почетокот на партиската конвенција на ултрадесничарската Алтернатива за Германија (АФД), пренесува „ХРТ“. Во судирите, според телевизијата, повредени се двајца полицајци. Во текот на денот во Келн се очекува да се…

0.0000000000000

СДСМ: Новата Влада ќе обезбеди висококвалотетни вакцини, Тодоров кој ги носеше по најниска цена заминува!


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-04-2017.

„Итно е потребна новата реформска Влада којашто ќе го заштитиздравјето на луѓето. Недовербата на граѓаните во вакцините ја предизвика токму досегашната неодговорна, криминална власт во заминување од којашто е дел Никола Тодоров. За децата набавуваа вакцини по најевтина цена, додека…

0.0000000000000

Еко-герила акција за чиста животна средина, по повод Денот на планетата Земја


Оригинален напис: Meta.mk на 22-04-2017.

Неформалната заедница на еко-активисти „Скопје смог аларм“ денеска по повод 22 Април – Денот на планетата Земја организираше еко-герила акција со порака за борба за чиста животна средина. Од „Скопје смог аларм“ информираат дека денеска е поставена инсталација со ликот…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock