adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Осомничениот за нападот во Париз им се предал на белгиските власти


Оригинален напис: Правдико на 21-04-2017.

Вториот осомничен за вчерашниот терористички напад во Париз по кого трагаа француските власти и се предаде на белгиската полиција, соопшти портпаролот на француското Министерство за внатрешни работи.

Француските власти привеле тројца членови на семејството на напаѓачот кој синоќа уби полицаец на познатата авенија Шанзелизе.

-Маж за кого белгиските власти распишаа потерница и се предаде на полицијата во Антверпен, изјави за АФП Пјер Анри Бранде.

Претходно Бранде за радио станицата Европа 1 потврди дека вториот напаѓач бил идентификуван од белгиските безбедносни служби, за што биле известени и француските власти.

Според него, двајцата полицајци кои се ранети во нападот се надвор од животна опасност.

Во нападот за кој одговорноста ја презеде Исламската држава еден полицаец е убиен, додека двајца се тешко ранети. Еден од напаѓачите е убиен, а по вториот беше издаден налог за апсење и се веруваше дека во Париз пристигнал со воз од Белгија.

Во меѓувреме на Јутјуб се појави аматерско видео од моментот на нападот. На снимката се гледа напаѓач вооружен со калашњиков како пука кон полицијата. СНимката прикажува две лица покрај полициското комбе покрај кое е паркиран автомобил со сребрена боја.

Извор: Нова тв


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock