adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Разрешениот судија Митриновски в понеделник пред Судскиот совет заради „повторување на постапката“


Оригинален напис: Фокус на 21-04-2017.

Разрешениот апелационен судија и поранешен претседател на Апелациониот суд во Скопје, Јордан Митриновски, во понеделник треба да се појави пред Судскиот совет заради  повторување на постапката за негово разрешување, откако пред две години ја доби пресудата од Стразбур, објави порталот…

0.0000000000000

Субвенции се уште нема, земјоделците во вторник на протести


Оригинален напис: Фокус на 21-04-2017.

Земјоделците во вторник излегуваат на протести во знак на револт поради неисплатените субвенции најавуваат блокада на неколку патни правци во земјава. Не отстапуваат од барањето за средба со министерот за финансии Кирил Миноски од кого сакаат одговор зошто не им…

0.0000000000000

Дачиќ одговори на амбасадорите на САД: Дали ќе реагиравте вака ако го споменаа Скопје?


Оригинален напис: Meta.mk на 21-04-2017.

Како опасни, а не „невнимателни“ ги оквалификува денеска министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, изјавите на премиерот на Албанија, Еди Рама, претседателот на Косово, Хашим Тачи и на Јонуз Муслиу,  градоначалникот на општина Бујановац, за обединување на сите…

0.0000000000000

Амбасадорите на САД во Тирана и во Приштина ги критикуваа изјавите на Рама и на Тачи


Оригинален напис: Meta.mk на 21-04-2017.

Амбасадорот на САД во Албанија, Доналд Лу, и амбасадорот на САД во Косово, Грег Делави, едногласно ги критикуваа денеска вчерашните изјави на албанскиот премиер Еди Рама и на косовскиот премиер Хашим Тачи за можноста за обединување на Албанија и на…

0.0000000000000

Османи: Груевски и Заев се среќаваат, го охрабруваме тоа за да се формира Владата


Оригинален напис: Meta.mk на 21-04-2017.

Имаме информации дека Заев и Груевски имале средба и ние тоа го охрабруваме за да се најде решение да се деблокира Собранието и да се формира Владата, изјави портпаролот на ДУИ, Бујар Османи вечерва за „Мета“. Портпаролот на СДСМ, Петре…

0.0000000000000

За директорскиот борд на Телеком месечни надоместоци и до 4.000 евра


Оригинален напис: Фокус на 21-04-2017.

Дел од неизвршните и независните членови на одборот на директори на македонски Телеком ќе добијат дури и двојно повисоки месечните примања, објавува телевизија 24. Според предлог-одлуката што е објавена на Берза, повисоки надоместоци се предложени за: – 4.032 евра –…

0.0000000000000

Руско МНР: Меѓународната заедница да застане против територијалните претензии на Албанците


Оригинален напис: Meta.mk на 21-04-2017.

Сметаме дека е неопходно меѓународната заедница одлучно да им укаже на Тирана и на албанските политичари во другите балкански страни на неприфатливоста на актуелизирањето на територијалните претензии и размислување за прекројување на границите во регионот. Ги повикуваме западните партнери да…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Илиевски-Дамовски: Итна собраниска седница со една точка, распишување на предвремени избори


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-04-2017.

Здружението „За заедничка Македонија“ на денешниот протест го презентираа т.н. Македонски народен документ со кој бараат свикување на итна собраниска седница со една точка на дневен ред, а тоа е распишување на предвремени парламентарни избори во Македонија. – Бараме предвремени…

0.0000000000000

Хан: Некој друг наместо ЕУ се обидува да се наметне на Балканот


Оригинален напис: Фокус на 21-04-2017.

Ако попуштиме во посветеноста на Балканот, некој друг би можел да се наметне и тој некој тоа веќе се обидува да го направи, порача европскиот комесар за соседска политика и проширување, Јоханес Хан во обраќањето на Универзитетот Принстон. -ЕУ е…

0.0000000000000

Заев на средба со Безак: Граѓаните на кредибилни избори се изјаснија за промени


Оригинален напис: Фокус на 21-04-2017.

Mора да се почитуваат демократските принципи, односно одлуката на околу 700.000 граѓани, порачал претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево на средба со амбасадорот на Република Словачка, Мартин Безак. -Решение мора да има низ почитување на демократските принципи. Граѓаните на кредибилни…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock