adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Еден полицаец е убиен, а друг ранет во престрелка во центарот на Париз


Оригинален напис: Meta.mk на 20-04-2017.

Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружен напад што вечерва се случил во центарот на Париз, соопштила француската полиција, пренесува „Би-би-си“. Според информациите на дел од француските медиуми, напаѓачот кој отворил оган кон полицајците бил застрелан и…

0.0000000000000

Дачиќ ги повика ЕУ, САД и Британија да реагираат на изјавите за „голема Албанија“


Оригинален напис: Meta.mk на 20-04-2017.

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска изјави дека Европската Унија, САД и Велика Британија ќе бидат директно одговорни за последиците доколку не реагираат на последните изјави на албански политичари за соединување на Албанија, Косово и на три…

0.0000000000000

ДОМ: Рудниците ќе го уништат земјоделието и туризмот во Валандово, Дојран и Гевгелија


Оригинален напис: Фокус на 20-04-2017.

Делегација на ДОМ со претседателката Лилјана Поповска ги посети Валандово, Дојран и Гевгелија и на средби со активисти и граѓани разговараше за штетите врз природата и здравјето од отворањето рудници во околината. Поповска нагласи дека рудниците ќе го уништат земјоделието…

0.0000000000000

Советот за безбедност на ОН се закани со нови санкции кон Пјонгјанг


Оригинален напис: Meta.mk на 20-04-2017.

Советот за безбедност на Обединетите нации вечерва ја усвои резолуцијата со која остро се осудуваат последните тестирања на ракети од страна на Северена Кореја и се закани со нови санкции кон Пјонгјанг, јавуваат светските агенции. Со резолуцијата, која е усвоена…

0.0000000000000

Јункер и Меј следната недела во Лондон ќе разговараат за подготовките за Брексит


Оригинален напис: Meta.mk на 20-04-2017.

Претседателот на Европската комисија (ЕК), Жан-Клод Јункер, в среда ќе отпатува за Лондон, на разговори со премиерката на Велика Британија, Тереза Меј, околу подготовките за преговорите за излегувањето на земјата од Европската Унија (Брексит). Портпаролката на ЕК, Мина Андреева, денеска…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска лаже како Заев


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-04-2017.

„Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Секој криминалец, па и Заев и Шекеринска, сонува само за едно нешто, а тоа е да не одговара за своите криминално сторени дела.…

0.0000000000000

Алтхаузер: Има излез, а тоа е да се избере спикер и да се формира влада


Оригинален напис: Фокус на 20-04-2017.

Има излез од политичката криза, постои пат, порача денеска германската амбасадорка Кристине Алтхаузер, која денеска беше во посета на Кочани. -Имаме изборен резултат, ќе треба да се формира Влада, првин треба да се избере спикер во Собранието, изјави таа. Германската…

0.0000000000000

Вељаноски до Димовски: Ако знаеш подобро, седни ти на моето место


Оригинален напис: Фокус на 20-04-2017.

Ниту на денешното продолжение на конститутивната седница на Собранието немаше напредок за избор за нов претседател на Парламентот, но за првпат дојде до мала конфронтација меѓу пратеници од ВМРО-ДПМНЕ. Претседавачот Трајко Вељаноски прво побара од пратеникот на СДСМ, Панче Иванов…

0.0000000000000

Партиите во албанскиот парламент тактизираат со изборот на шеф на државата


Оригинален напис: Meta.mk на 20-04-2017.

Парламентот на Албанија денеска го одржа вториот круг од гласањето за избор на нов претседател на државата. Сепак, гласање воопшто немаше, бидејќи сè уште нема предложени кандидати за шеф на државата, јавува дописникот на „Мета“ од Тирана. Лидерите на парламентарното…

0.0000000000000

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock