adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Започнува 20-то издание на Скопje филм фестивал


Оригинален напис: okno.mk/statii на 18-04-2017.

На 20 април започнува 20-то издание на Скопје филм фестивал во киното „Милениум“, со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. повеќе…

0.0000000000000

Нема и Ердоган и Европа


Оригинален напис: okno.mk/statii на 18-04-2017.

Со европска Турција, онаа на Кемал Ататурк, е завршено. Светот добива уште еден фактор на дестабилизација повеќе. повеќе…

0.0000000000000

Осмели се, Зоране!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 18-04-2017.

Работите се отидени предалеку за да може да се сведат на некакви нови компромиси. Македонија е пред својот најдраматичен избор: или – или! повеќе…

0.0000000000000

Запознајте ја жената која се грижеше за стотици напуштени геј мажи кои умираат од СИДА


Оригинален напис: Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“ на 18-04-2017.

Во периодот меѓу 1984 и средината на 1990-тите години, пред појавата на подобрите лекови за ХИВ, Ruth Coker Burks се грижеше за стотици луѓе на умирање, многу од нив геј мажи кои биле напуштени од страна на нивните семејства. Таа…

0.0000000000000

Рама: Груевски ја прифатил целата албанска платформа


Оригинален напис: Фокус на 18-04-2017.

Премиерот на Албанија, Еди Рама, тврди дека Никола Груевски и неговата партија ВМРО-ДПМНЕ без ниту еден услов ја прифатиле платформата на албанските политички партии, за која уште еднаш појасни дека не е од Тирана, пренесува телевизија Алсат М. Рама вели…

0.0000000000000

Билд се сретнал и со Груевски, кој му ги кажал „приоритетите на Македонија“


Оригинален напис: Фокус на 18-04-2017.

Шведскиот дипломат Карл Билд ја заврши својата посета на земјава со средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, дознава Мета, истакнувајќи дека од партијата не откриваат повеќе датали за средбата. На прашање на агенцијата, дали ќе има соопштение за средбата,…

0.0000000000000

Да и помогнеме на самохраната мајка Наташа: Додека лежам во болница, син ми мисли дека сум на службено патување!


Оригинален напис: Фокус на 18-04-2017.

Наташа Николовска (39) од Скопје, самохрана мајка на малиот Марио бара помош од хуманите граѓани, за да се избори со тешката болест, рак на желудник. Болеста и била дијагностицирана на почетокот на април, а пред осум дена таа веќе се…

0.0000000000000

Холандскиот фотограф кој ги инспирираше Goldin и Tillmans


Оригинален напис: Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“ на 18-04-2017.

Кој? Ed van der Elsken беше романтичар, авто-биограф и документарист, опседнат со младите, протестите, сексуалноста и субкултурите на улиците во Европа. Неговите лабави, искрени и случајни слики се особено релевантни и денес, во свет во кој секојдневното документирање е како…

0.0000000000000

10 дневна обука за спроведување на правдата за судии од регионот


Оригинален напис: Правдико на 18-04-2017.

Програмата за владеење на правото МАТРА е наменета за зајакнување на институционалните капацитети во областа на владеењето на правото во рамките на владините организации во Грузија, Молдавија, Украина, Турција и Западен Балкан. За таа цел, на годишно ниво се нудат…

0.0000000000000

Дводневно советување наменето за адвокати од Апелационото подрачје Битола: „Граѓанско правна заштита на правата од интелектуална сопственост“


Оригинален напис: Правдико на 18-04-2017.

Aкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка со Данската канцеларија за патенти и трговски марки организира дводневно советување на тема „Граѓанско правна заштита на правата од интелектуална сопственост“… Aкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock