adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Канабисот доаѓа во Германија: милијарди во „тревата“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-04-2017.

Дали легализацијата на канабисот за медицински цели е само првиот чекот кон неговата целосна легализација во Германија? повеќе…

0.0000000000000

Запалена дива депонија во Струга, најавен протест пред општината


Оригинален напис: Фокус на 17-04-2017.

Празничниот викенд во Струга мина во чад и магла. Жителите на овој град велат дека веќе подолг период се сведоци на системското труење што се случува во целото струшко поле, заради секојдневното палење на струшката депонија, објави 24Вести. Загрижени за…

0.0000000000000

Раселените од поплавите утре ги напуштаат прифатилиштата


Оригинален напис: Фокус на 17-04-2017.

Раселените кои настрадаа во ланските поплави утре треба да ги  напуштат прифатните домови, каде што беа згрижени откако водената стихија ги уништи нивните куќи. Поплавените од Сингелиќ, Стајковци и Инџиково денеска го поминуваат последниот ден во студентскиот дом „Томе Стефановски…

0.0000000000000

Фатен дилер од Скопје со 9,8 кг марихуана


Оригинален напис: Правдико на 17-04-2017.

СВР Скопје-Единицата за недозволена трговија со дрога, поднесе кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје против Г.П. (49) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека неовластено набавил 9,8 килограми наркотична дрога марихуана со намера истата да ја препакува во помали…

0.0000000000000

Состојба на патиштата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-04-2017.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани –…

0.0000000000000

УХМР: Нов влажен и студен воздушен бран од среда


Оригинален напис: Фокус на 17-04-2017.

Нов влажен и студен бран ќе ја зафати Македонија од среда, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи. Под влијание на нов влажен бран, ќе има врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во северозападните, северните и источните делови од земјата,…

0.0000000000000

Оваа држава не е држава, туку мафија


Оригинален напис: okno.mk/statii на 17-04-2017.

Сегашната влада не е влада, најмалку е демократска. Емил Димитриев не е премиер туку пратеник. Министрите не се министри, туку вазали на "пастирот". Претседателот на државата не е претседател, затоа што претседателот е ДОЛЖЕН да го даде мандатот на мнозинството…

0.0000000000000

ОБСЕ/ОДИХР оцени дека референдумот во Турција се одржал во нефер услови


Оригинален напис: Meta.mk на 17-04-2017.

Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР оцени дека референдумот во Турција се одржал во нефер услови и двете страни во кампањата немале еднакви можности. Во заедничкото соопштение на ОБСЕ/ОДИХР и на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) се вели дека референдумот се…

0.0000000000000

Иванов нема да се сретне со Билд


Оригинален напис: Фокус на 17-04-2017.

Шефот на државата, Ѓорге Иванов нема да го прими поранешниот премиер и министер за надворешни работи на Шведска, Карл Билд кој е во посета на Македонија. „Во агендата на претседателот не е предвидена таква средба“, посочуваат официјално од неговиот кабинет.…

0.0000000000000

Иванов нема да се сретне со Билт


Оригинален напис: Meta.mk на 17-04-2017.

Во агендата на претседателот Ѓорге Иванов не е предвидена средба со поранешниот шеф на шведската дипломатија, Карл Билт пишува „курир.мк“. Според овој медиум, Иванов нема да се сретне со Билт „пред се поради непринципиелните ставови и крајно необјективниот пристап на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock