adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Што значи референдумската победа на Ердоган за Турција


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-04-2017.

Ердоган тврди дека со тоа сака да обезбеди стабилност и економски раст, додека критичарите сметаат дека сака апсолутна власт. повеќе…

0.0000000000000

Турската опозицијата ги оспори резултатите од референдумот


Оригинален напис: Meta.mk на 16-04-2017.

Турска опозициска Републиканска народна партија ги оспори резултатите од референдумот и бараат повторно пребројување на најголем дел од гласовите. Според опозицијата, за време на пребројувањето имало многу неправилности, односно најголем дел од гласачките ливчиња се со неважечки печати. – До…

0.0000000000000

Протест во Истанбул против резултатите од референдумот ВИДЕО


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2017.

Откако Ердоган прогласи победа на референдумот во Турција, голем број граѓани со тропање со тенџериња и садови во Истанбул изразија незадоволство од изгласаните уставни измени според кои претседателот станува апсолутен владетел. Министерот за надворешни работи на Турција Мевлут Чавушоглу изрази…

0.0000000000000

Ердоган прославува победа на референдумот


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2017.

Според првите неофицијални резултати од референдумот во Турција граѓаните се изјасниле за воведување претседателски систем, односно гласале за измени со кои целата власт ќе биде во рацете на актуелниот претседател Реџеп Таип Ердоган. Тој прогласи победа и рече дека резултатот…

0.0000000000000

Бујар Османи : Иванов клевети, никој од надвор не влијаеше ДУИ да не коалицира со ВМРО – ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2017.

ДУИ ги негира тврдењата на претседателот Ѓорѓе Иванов за австриски „Винер цајтунг“ дека еден телефонски повик бил причина да не се случи коалицијата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. – Првин, ги негираме овие наводи, станува збор за клевети. Ниту еден фактор…

0.0000000000000

Турција ги поддржа бараните измени на Ердоган, покажуваат првичните резултати


Оригинален напис: Meta.mk на 16-04-2017.

Првите неофицијални резултати од референдумот во Турција покажуваат дека граѓаните се изјасниле за воведување претседателски систем, односно измени со кои целата власт ќе биде во рацете на актуелниот претседател Реџеп Таип Ердоган. Досега се преброени 90 отсто од гласовите и…

0.0000000000000

Вучиќ: Државата ќе реагира ако протестите станат насилни


Оригинален напис: Meta.mk на 16-04-2017.

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави дека граѓаните на Србија можат да протестираат додека сакаат и сè додека не ги загрозуваат правата на другите граѓани. Во спротивно, доколку дојде до насилство, државата ќе интервенира. Вучиќ по денешната посетата на дежурните сили…

0.0000000000000

Кривични пријави за две лица кои извршиле 21 кражба


Оригинален напис: Meta.mk на 16-04-2017.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.В. (29) од Дебар и М.Ј. (21) од Скопје поради сомнеж дека извршиле вкупно 21 тешка кражба, со што стекнале противправна имотна корист од 2.763.500 денари и предизвикале материјална штета од 36.000 денари. Според…

0.0000000000000

Обвинителството отвори истрага за убиство на малолетник кај Матка


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2017.

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредби за спроведување истражна постапка против две 19-годишни лица, осомничени за вчерашниот кривично-правен настан на скопска Матка, во кој при тепачка беше убиено едно малолетно лице. – Едното лице е…

0.0000000000000

Обвинителството отвори истрага за убиство на малолетник кај Матка


Оригинален напис: Фокус на 16-04-2017.

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредби за спроведување истражна постапка против две 19-годишни лица, осомничени за вчерашниот кривично-правен настан на скопска Матка, во кој при тепачка беше убиено едно малолетно лице. – Едното лице е…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock