adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Лингвистичко правило


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-04-2017.

Професорот по лингвистика: Во повеќето јазици две негации даваат афирмативно дејство. Во некои јазици даваат негација. Меѓутоа, во ниту еден јазик две афирмации не даваат негација. Студентот: Да бе, да… via Zvezdan Georgievski…

0.0000000000000

0.0000000000000

Изгоре куќа во Делчево


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-04-2017.

Попладнево изгоре куќа во Делчево во малото Пустевски ендек, дом на тричленото семејство Мустафови. Командирот на ТППЕ Делчево, Јонче Атанасовски информира дека пожарот бил пријавен околу 18:45 часот при што е интервенирано со три противпожарни возила и 10 пожарникари. –…

0.0000000000000

Музичарот Зоран Џорлев бара помош: Како се симнува мачка од врв на бандера?


Оригинален напис: Фокус на 15-04-2017.

Познатиот виртуоз на виолина, Зоран Џорлев бара помош, односно совет или пак некое стручно лице, кое што ќе му помогне да симне маче кое што веќе со часови стоело искачено на врвот на уличната бандера, во Горно Лисиче. ,,Мачево стои…

0.0000000000000

Сообраќајот по наместа влажни коловози


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-04-2017.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот на Македонија. Од АМСМ препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација, особено во клисурите и засеците каде е можна почеста појава…

0.0000000000000

Момче убиено со нож на Матка


Оригинален напис: Фокус на 15-04-2017.

Седумнаесет годишно момче попладнево е убиено на Матка откако меѓусебна расправија прераснала во тепачка и момчето било избодено со нож во градниот кош. МВР засега не го открива идентитетот на момчето, а потврдува дека во инцидентот учествувале две момчиња. Причината…

0.0000000000000

Заев со честитка за Велигден: Нема поединечна среќа и нема поединечно добро


Оригинален напис: Фокус на 15-04-2017.

Претседателотна СДСМ, Зоран Заев во чест на Христовото Воскренесие – Велигден, упати честитки до поглаварот на МПЦ ОА, г.г. Стефан, Светиот Синод и православните верници, до Бискупотскопски и апостолски егзарх во Македонија, г-дин Киро Стојанов и католичките верници, како и…

0.0000000000000

Момче избодено со нож на Матка


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-04-2017.

Момче на возраст од 17 до 20 години е убиено на влезот од Матка. Момчето било избодено со нож во тепачка, а причината се уште не е позната. На местото на настанот веднаш пристигнале брзата помош и полицијата. Од МВР…

0.0000000000000

Малолетник убиен на Матка


Оригинален напис: Meta.mk на 15-04-2017.

Седумнаесет годишниот Х.И. е убиен денеска во скопското село Матка, откако при тепачка со 19-годишниот Е.А. (2000) бил прободен со нож. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил околу 15 часот на влезот од селото Матка при што Е.А.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock