adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Распишан оглас за реновирање на канцеларијата на Иванов


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2017.

Точно една година откако беше демолирана народната канцеларија на претседателот Ѓорѓе Иванов во центарт на Скопје, распишан е оглас за нејзино реновирање и адаптација. Реновирањето ќе чини пет илјади евра и во моментот е во тек прибирањето на понуди од…

0.0000000000000

Две момчиња загинаа во сообраќајка со моторцикл во струмичко


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-04-2017.

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа која најверојатно се случила ноќеска на регионалниот пат Банско-село Габрово, струмичко, информираат од МВР. Според информацијата во несреќата животот го загубиле 26-годишниот Н.С (1991) од село Моноспитово и 15-годишниот Ф.Л. (2002) од село Бориево.…

0.0000000000000

Градоначалниците од Источна Македонија бараат датум за локални избори


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2017.

Градоначалниците на општините од Источна Македонија преку петиција бараат Заедницата на единиците на локална самоуправа (ЗЕЛС) да покрене измена на Изборниот законик за да се поместат локалните избори, објави агенцијата Мета. Според нив, со ваквите измени ќе може да се…

0.0000000000000

Состојба на патиштата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-04-2017.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска…

0.0000000000000

Гaрет во преписка со „Бетмен“: Сите партии ги прифатија резултатите од изборите


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2017.

Амбасадорот на Велика Британија во Македонија, Чарлс Гaрет денеска на Твитер влезе во мала преписка со твитерџијата Богдан Илиевски (Бетмен велит), еден од предводниците на собирите наречени „За заедничка Македонија“. „Бетмен велит“ преку твит го праша амбасадорот дали навистина изјавил…

0.0000000000000

МВР со зајакнати безбедносни мерки поради ИСИЛ


Оригинален напис: Фокус на 14-04-2017.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во наредните денови ќе има зајакнати безбедносни мерки, поради можни напади од ИСИЛ. „Со оглед на глобалните терористички закани во кои што цели се и верски објекти (како што беа неодамнешните напади во Египет),…

0.0000000000000

Утре ќе биде сончево со умерена облачност, попладне се можни краткотрајни дождови


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-04-2017.

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне со зголемена облачност и на повеќе места со краткотраен пороен дожд и услови за појава на ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во…

0.0000000000000

Уапсени пет лица кои планирале напади во пресрет на референдумот во Турција


Оригинален напис: Meta.mk на 14-04-2017.

Турската полиција уапси пет лица под сомнение дека се поврзани со Исламска држава и оти планирале „сензационални напади“ во пресрет на референдумот за зголемување на овластувањата на турскиот претседател, закажан за 16 април. Меѓу уапсените има и еден државјанин на…

0.0000000000000

Албански државјанин тешко повреден во Порој


Оригинален напис: Meta.mk на 14-04-2017.

Триесет и едногодишниот Д.Ц., албански државјанин вчера во тетовското село Порој бил тешко повреден од страна на Е.М., исто така државјанин на Република Албанија, соопшти МВР. Случајот во СВР Тетово вчера во 9:30 часот го пријавиле од тетовскиот Медицински центар…

0.0000000000000

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock