where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey

Режимот бара непријатели


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-04-2017.

Интервју со Ненад Димитриевиќ, професор по уставно право на катедрата за политикологија на Централно-европскиот Универзитет (ЦЕУ). повеќе…

0.0000000000000

Водителката Спенџарска суспендирана поради нечовечно однесување кон гледач


Оригинален напис: Фокус на 13-04-2017.

Телевизија Канал 5 ја суспендираше водителката на утринската програма Јелена Спенџарска поради нечовечно и недолично однесување кон еден гледач кој се јави во утринската емисија. Незјиниот колега Роберт Јанков соопшти дека телевизија одлучила да ја суспендира Спенџарска, откако стигнаа голем…

0.0000000000000

МВР: Македонија е таргет на ИСИЛ, во наредните денови зајакнати мерки за безбедност


Оригинален напис: Фокус на 13-04-2017.

Со оглед на глобалните терористички закани во коишто цели се и верски објекти (како што беа неодамнешните напади во Египет), потоа таргетирањето на земјите од Балканот, меѓу кои и Република Македонија од страна на ИСИЛ, а вклучително и масовните собирања…

0.0000000000000

САД фрлија бомба долга девет метри врз Исламската држава


Оригинален напис: Фокус на 13-04-2017.

Пентагон денеска соопшти дека американските сили во Авганистан ја фрлија најголемата ненуклеарна бомба врз цели на Исламската држава (ИД) во Авганистан. Станува збор за бомбата наречена „бомба мајка на сите бомби“, долга девет метри, а тестирана во 2003 година. Ова…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Земјоделците знаат дека само ние се грижиме за нив


Оригинален напис: Фокус на 13-04-2017.

Единствено ВМРО-ДПМНЕ се грижи за земјоделците и за подобрување на нивниот стандард, одговараат од ВМРО-ДПМНЕ на реакцијата на СДСМ зошто уште не се исплатени субвенциите за земјоделците. -За разлика од СДС, кој за време на неговото владеење имаше издвоено нула…

0.0000000000000

Состанок на граѓански организации од Охрид со реактивната мисија на УНЕСКО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-04-2017.

„Граѓанската иницијатива Охрид ЅОЅ, заедно со Здружението за заштита на животни и животна средина Е.Д.Е.Н. и Центарот за истражување и информирање за животната средина „Еко-свест“ вчера во 18 ч. во Куќата на Уранија во Охрид одржаа состанок со реактивната мисија…

0.0000000000000

СДСМ: Земјоделците со недели се лажат дека исплатата на субвенциите само што не почнала


Оригинален напис: Фокус на 13-04-2017.

Илјадници земјоделци и нивните семејства го дочекуваат Велигден без пари, бидејќи не ги имаат добиено субвенциите за минатата година, а многумина од нив и за претходните неколку години, реагираат денеска од СДСМ на неисплаќањето на земјоделските субвенции. -По смена на…

0.0000000000000

Во Неготино десет години се нема родено бебе, а наталитетот расте!


Оригинален напис: Фокус на 13-04-2017.

Неготино, град во кој што веќе десет години се нема родено бебе, се гордее со зголемен наталитет. Денес, по повод Велигденските празници, беа доделени дури 120 вредносни ваучери, за прво, второ и трето родено дете, но и за машки лица…

0.0000000000000

Истрагата за грабежот на НЛБ се проширува на братот на осомничениот, вработен во НБРМ?


Оригинален напис: Фокус на 13-04-2017.

Телевизија  24 дознава дека истрагата за кражбата на  3 милиони евра од НЛБ банка се проширува. Според  информации од добро упатени извори со истрагата бил опфатен и братот на осомничениот Бобан С. кој е вработен во НБРМ. Од Централната банка…

0.0000000000000

Штрајкуваат вработените од печатницата на МПМ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-04-2017.

Вработените од печатницата Графички центар – Скопје од попладнево штрајкуваат поради неисплатени плати. Оваа информација за А1он ја потврдија вработените кои велат дека често се случува да им доцнат платите и дека овој пат го прекинуваат печатењето. Печатницата е дел…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock