adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Зошто ДУИ не се откажува од платформата?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-04-2017.

ДУИ ги мати сите работи овде зашто не е искрена и не верувам дека сака решение до крај. Не е ослободена од она за што биле закачени. Овде мислам на дел од раководната структура на партијата. Тие луѓе од партијата…

0.0000000000000

Полициски службеник призна: Го баравме исчезнатото дете и во багажниците на возилата!


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2017.

Откако денес попладне во Неготино се прочу веста дека е исчезнато четири годишно дете, и како полициски службеници ги запираат возилата на влезот и излезот од градот, ги легитимираат возачите, ги проверуваат внатрешноста, па дури и багажниците на автомобилите, а…

0.0000000000000

Досега не станало збор за бришење на Охрид од листата на УНЕСКО


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2017.

Никогаш не станало збор Охрид да биде избришан од листата на УНЕСКО изјави денеска Ања Сидоренко од Светскиот центар за наследство на оваа организација. -Ние сега само вршиме надзор, подоцна ќе имаме состаноци и тогаш ќе ги презентираме нашите препораки.Во…

0.0000000000000

СДСМ: Груевски доби фактура од единствена Република Македонија


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2017.

Никола Груевски доби фактура од единствена Република Македонија, реагира СДСМ на изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ дека неговата партија нема да дозволела фактурата на Заев да ја плаќа народот. -Граѓаните масовно гласаа за промени и правда. Тие 700 илјади гласови…

0.0000000000000

СДСМ: Груевски доби фактура од народот којшто избра нова Влада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-04-2017.

„Никола Груевски доби фактура од единствена Република Македонија. Граѓаните масовно гласаа за промени и правда. Тие 700 илјади гласови се преточени во 67 пратенички мандати коишто го сочинуваат новото мнозинство. Ќе има нов собраниски претседател и нова Влада. Ќе се…

0.0000000000000

Пожар во кавадаречки Бабин Дол


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-04-2017.

Пожар избувна попладнево во местото викано Бабин Дол кај месноста „Белград“ во Кавадаречко. Според командирот на Територијалната противпожарна единица од Кавадарци Илчо Богевски, изгорени се дваесет декари борова шума. – На местото на настанот интервениравме со противпожарно возило и четворица…

0.0000000000000

Груевски уште еднаш народот го изедначи со ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2017.

Народот и ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволат долговите на Заев да ги плаќа народот, изјави денеска поранешниот премиер Никола Груевски. -Разбирам дека кај нив фактурата е голема, дека ги притиска истата, дека киријата е скапа. Но, неприфатливо е ниту за ВМРО-ДПМНЕ,…

0.0000000000000

Путин сепак се сретнал со државниот секретар на САД, Тилерсон


Оригинален напис: Meta.mk на 12-04-2017.

Рускиот претседател, Владимир Путин, се сретнал со државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон, во Кремљ, а на средбата присуствувал и шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров. Средбата ја потврдиле портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, и американската амбасада во Москва. Средбата…

0.0000000000000

И помалата ќерка на Владимир Талески се вработи во државна администрација


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2017.

Помладата ќерка на битолскиот градоначалник Владимир Талески се вработила во подрачното одделение на Бирото за развој на образованието во Битола, потврдуваат извори од институцијата за СДК. Според нив, ќерката на првиот човек на Битола била вработена уште лани во октомври…

0.0000000000000

Вељаноски ги испрати пратениците на одмор до вторник


Оригинален напис: Фокус на 12-04-2017.

Претседавачот со Собранието, Трајко Вељаноски и денеска во 18 часот ја прекина конститутивната седница и нејзиното продолжение го закажа за вторник во 11 часот. Ова значи дека пратениците добија одмор од пет ден за велигденските празници, кои Вељаноски им ги…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock