adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Амнести интернешенал: Кина е најголем егзекутор на осуденици во светот


Оригинален напис: Правдико на 11-04-2017.

Кина, Иран и Саудиска Арабија се најголемите егзекутири во светот, стои во најновиот извештај на организацијата за заштита на човековите права, Амнести интернешанал. Се верува дека Кина егзекутира поголем број луѓе од сите земји заедно, иако кинеската влада одбива да…

0.0000000000000

Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци


Оригинален напис: Правдико на 11-04-2017.

На 17.05.2017 година (среда) со почеток во 10.00 часот во просториите на Дирекцијата за заштита на личните податоци ќе се одржи: „Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци“. Вашите барања за обука можете да ги доставите…

0.0000000000000

Обука: „Пробација во согласност со Кривичниот законик и Законот за одредување на видот и одмерување на висината на казната/Пробациска служба“


Оригинален напис: Правдико на 11-04-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“, организира советување на тема „Пробација во согласност со Кривичниот законик и Законот за одредување на видот и одмерување на висината на казната/Пробациска служба“, кое е предвидено да се одржи на 19 април…

0.0000000000000

Обвинителен предлог за лицето што го симна знамето на Република Македонија во Куманово


Оригинален напис: Правдико на 11-04-2017.

Основното јавно обвинителство – Куманово до Основниот суд – Куманово поднесе Обвинителен предлог против Л.К. за сторени кривични дела – Напад на службено лице при вршење на јавна безбедност од чл.383 ст.2 вв со ст.1 и Предизвикување национална, расна и…

0.0000000000000

Повик за теоретска и практична обука на професионални набљудувачи


Оригинален напис: Правдико на 11-04-2017.

Коалицијата на граѓански организации „Сите за правично судење“ во соработка и со финансиска поддршка на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, а во рамките на проектот “Law is written, justice is practiced” организира теоретска и практична обука која има за цел…

0.0000000000000

Видео спотот ‘Hideaway’ на Mykki Blanco: Посветен на 37 милиони ХИВ позитивни луѓе


Оригинален напис: Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“ на 11-04-2017.

Во чест на Националниот младински ден за подигање на свеста за ХИВ/СИДА, Mykki Blanco го објави видео спотот за неговиот сингл “Hideaway” во продукција на Jeremiah Meece. Песната, која се појавува на деби албумот на Blanco, Mykki, ги претставува размислувањата…

0.0000000000000

Експлозија го погоди автобусот на Борусија Дортмунд, мечот со Монако одложен


Оригинален напис: Фокус на 11-04-2017.

Мечот помеѓу Борусија Дормунд и Монако во Лигата на шампионите што требаше да се одигра вечерва во Германија е одложен, откако експлозија го погоди автобусот на домашната екипа. Експлозијата се случила околу 19 часот на десет километри од стадионот на…

0.0000000000000

Инспекторите на УНЕСКО ги испитуваат влијанијата на владините проекти на Галичица


Оригинален напис: Фокус на 11-04-2017.

Мониторингот на Охрид од страна на експертите од Унеско започна денеска со „чешлање“ на документацијата за владините проекти на Галичица меѓу кои изградбата на магистралниот пат А3 Охрид- Свети Наум, ски центар и изградбата на туристичко развојни зони „Љубаништа”,„Отешево” и…

0.0000000000000

Мекејн не верува дека има можност за војна на Балканот


Оригинален напис: Meta.mk на 11-04-2017.

Сенаторот на САД, Џон Мекејн, претседавач на Комисијата за вооружените сили во Горниот дом на парламентот на САД смета оти нема изгледи да избувне војна на Балканот, но дека некои области многу загрижуваат, поради што е потребно ангажирање од сите…

0.0000000000000

Меџити: Парламентарното мнозинство треба да биде похрабро


Оригинален напис: Фокус на 11-04-2017.

Пратениците на парламентарното мнозинство треба да бидат похрабри во конституирањето на новото парламентарно мнозинство, вели потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити. Во интервју за емисијата 200 во Алсат М, Меџити вели дека ДУИ го затворила поглавјето со ВМРО која според него…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock