adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Пожар избувна над Битола, гори веќе 24 часа


Оригинален напис: Фокус на 10-04-2017.

Пожар вечерва избувна на површина од над 50 хектари на излезот од Битола на патот кон Ресен. Пожарот гори на потегот од Снегово кон Братиндол, објави порталот Шеталиште. Според нивните информации, од противпожарната единица во Битола тврдат дека пожарот се…

0.0000000000000

Јово Вангеловски не се откажува-сака да одлучува за притворот на Сеад Кочан


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-04-2017.

И покрај тоа што самиот призна дека неговиот разговор е автентичен, претседателот на Врховниот суд упорно сака да одлучува за „Барањето за заштита на законитоста“ за притворот на бизнисменот Сеад Кочан поднесено од Јавното обвинителство на Марко Зврлевски, наместо да…

0.0000000000000

Се обидел да силува седумдесет и тригодишна жена, му возвратила со секира


Оригинален напис: Фокус на 10-04-2017.

Седумдесет и три годишна жена од Македонски Брод во полиција пријавила дека нејзин треиесет и двегодишен соселанец се обидел да ја силува. Жената пријавила дека истиот ден околу 05.00 часот во нејзиниот дом дошол И.М.(32) од истото село. Тој тропал…

0.0000000000000

Вучиќ: За регионот е важно на мирен начин да се реши проблемот со формирањето влада во Македонија


Оригинален напис: Фокус на 10-04-2017.

Српскиот премиер Александар Вучиќ и американскиот сенатор Џон МекКејн денеска во Белград разговарале за состојбата во Македонија и во регионт. -За стабилноста и мирот во регионот многу е важно на мирен начин да се реши проблемот со формирањето на владата…

0.0000000000000

Џонсон: Г7 разгледува воведување санкции на одредени Руси


Оригинален напис: Meta.mk на 10-04-2017.

Министерот за надворешни работи на Велика Британија, Борис Џонсон изјави дека министрите на државите членки на Г7 разгледуваат воведување на санкции на одредени Руси. Како што рече Џонсон, санкциите би се вовеле поради поддршката која тие ја даваат на сирискиот…

0.0000000000000

Џонсон: Г7 разгледува воведување санкции на одредени Руси


Оригинален напис: Meta.mk на 10-04-2017.

Министерот за надворешни работи на Велика Британија, Борис Џонсон изјави дека министрите на државите членки на Г7 разгледуваат воведување на санкции на одредени Руси. Како што рече Џонсон, санкциите би се вовеле поради поддршката која тие ја даваат на сирискиот…

0.0000000000000

Коцијанчич за Албанија: Политичката дебата треба да се случува во парламентот


Оригинален напис: Meta.mk на 10-04-2017.

Маја Коцијанчич, портпаролката на Европската Комисија, денеска на прес-конференција рече дека Комисијата е разочарана од бојкотот на Собранието од страна на опозицијата во Албанија и додаде дека политичката дебата треба да се случува во Собранието, а не надвор. „Од наша…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Урбанистичките планови на општина Аеродром се донесени легално


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-04-2017.

„СДС е во паника бидејќи не може да ги сокрие криминалите на Заев и не може да ги реализира ветувањата што злосторничкото здружение од раководството на партијата ги дало со прифаќањето на Тиранската платформа. Затоа СДС се обидува со континуирано…

0.0000000000000

380 килограми кокаин пронајдени во кутии со банани од Еквадор


Оригинален напис: Meta.mk на 10-04-2017.

Германската полиција соопшти дека пронашла 384 килограми кокаин во кутии со банани испратени од Еквадор. Работник од компанија за продажба на големо во Леверкузен ја информирал полицијата дека се сомнева дека има дрога во кутиите. Полицијата наведе дека пронашла сомнителна…

0.0000000000000

Kong: Ѕkull Island е џиновско забавно срање


Оригинален напис: Crapwerk на 10-04-2017.

Да, ама на почеток мора да расчистиме некои ствари. Kong: Skull Island не е добар филм, тоа еве ќе го признаам. Исто како што летоска нагласив дека се напалив како млад мајмун на трејлерот, па стандардите ми беа спуштени неколку…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock