adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

0.0000000000000

Бомбите не ѝ помагаат на Сирија


Оригинален напис: okno.mk/statii на 09-04-2017.

Американската тактика на „шокирање и застрашување“ која се спроведува со бомбардирање цивилни цели и егзекуциите со помош на дронови не се разликуваат многу од тероризмот. повеќе…

0.0000000000000

Пратеникот Димитриевски ги демантира шнајдерите во МВР: ВИДЕО од тепачката во Куманово


Оригинален напис: Фокус на 09-04-2017.

Пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски, кого полицијата го обвини дека тој бил иницијатор за тепачката на семејна веселба во ресторан во Куманово денеска објави видео од инцидентот што се случи пред некој ден. Пратеникот Димитриевски освен ова видео денеска даде…

0.0000000000000

Два земјотреса почувствувани во Скопје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 09-04-2017.

Два земјотреса со магнитуда од 2,7 степени според Рихтеровата скала се регистрирани во Скопје вечерва во 21 часот и 10 минути и во 21 часот и 11 минути. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, соопшти дека епицентрите на земјотресите…

0.0000000000000

Земјотрес на осум километри од Скопје


Оригинален напис: Фокус на 09-04-2017.

Вечерва околу 21,12 часот имаше слаб земјотрес во Скопје. На официјалната страница на EMSC пишува дека земјотресот бил со јачина од 2,7 степени, а епицентарот на осум километри од градот. Денеска беше регистриран земјотрес и во соседна Грција, а вчера…

0.0000000000000

Да им дадеме поддршка на Македонците во Германија: Со петиција ќе бараат признавање на македонската возачка дозвола


Оригинален напис: Фокус на 09-04-2017.

Македонците што живеат и работат во Германија со петиција ќе бараат од германските власти да ја признаат македонската возачка дозвола, која во оваа западна земја се уште не важи што преставува голем проблем за нашинците. Петицијата е отворена на 7…

0.0000000000000

Шампионот Зафиров, поранешен телохранител на Груевски промовираше биографија: Никола не го спомнав во книгата


Оригинален напис: Фокус на 09-04-2017.

Светскиот вицешампион во бодибилдинг и поранешен телохранител на Никола Груевски, Тоше Зафиров ја промовираше својата биографска книга. Книгата е дело на професорката Силвана Јорданова и се пишувала две години, а Зафиров во неа го открива својот животен пат, на скромно…

0.0000000000000

Собранието потроши 200.000 евра за две недели, а ништо не направи


Оригинален напис: Фокус на 09-04-2017.

Цената која ја плаќаат граѓаните на Македонија, за нешто кое на друго место, во некоја од демократските земји ќе трае половина ден и ќе се заврши за само една седница, чини 20 илјади евра на ден“, изјави Петре Шилегов, пратеник…

0.0000000000000

Видео од нападот врз пратеникот Максим Димитриевски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 09-04-2017.

Пратеникот од СДСМ, Максим Димитриевски објави видео од семејната забава на кое се гледа дека тој бил нападнат. Димитриевски на својот Фејсбук профил напиша дека граѓаните се свесни за обидот случајот да се изврти дека тој е напаѓачот. „Почитуван поранешен…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock