adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

СДСМ: Опозициската ВМРО-ДПМНЕ да се повлече од насилството


Оригинален напис: Meta.mk на 08-04-2017.

Мнозинската волја на граѓаните ќе биде испочитувана и според Уставот, Деловникот и законите ќе биде избран новиот собраниски претседател, а потоа и новата реформска Влада. Мнозинската волја на 700.000 граѓани е преточена во 67 пратенички мандати, со што Република Македонија…

0.0000000000000

СДСМ: Опозициската ВМРО-ДПМНЕ да се повлече од насилството врз парламентарното мнозинство


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-04-2017.

„Мнозинската волја на граѓаните ќе биде испочитувана и според Уставот, Деловникот и законите ќе биде избран новиот собраниски претседател, а потоа и новата реформска Влада. Мнозинската волја на 700.000 граѓани е преточена во 67 пратенички мандати, со што Република Македонија…

0.0000000000000

Ермира Мехмети: Албанците нема да излезат на насилни протести


Оригинален напис: Фокус на 08-04-2017.

Албанците во Македонија се свесни и политички зрели за своите ставови да ги бранат институционално и преку избраните претставници, наместо да ги искажуваат преку разни форми на граѓанска непослушност – посочи поранешната пратеничка Ермира Мехмети гостувајќи во емисијата „360 степени“…

0.0000000000000

Прилепскиот суд ги отфрли сите 7 обвиненија против адвокатот Жарко Стеваноски


Оригинален напис: Meta.mk на 08-04-2017.

Основниот суд Прилеп ги отфрли последните 3 обвиненија кои против еден од водачите на „Шарената револуција“ во Прилеп, Жарко Стеваноски, ги поднесе СВР Битола, односно Полициска станица  Прилеп. Со тоа, прилепскиот адвокат е ослободен од сите 7 поднесени обвиненија за…

0.0000000000000

Град Скопје реагира на труењата на животни


Оригинален напис: Meta.mk на 08-04-2017.

Градот Скопје најостро ја осудува постапката на одредени неодговорни поединци или групи, за фрлање на отров и отровни материи, со цел на труење на бездомни животни, се вели во соопштението што денеска го испратија градските власти. Реакцијата уследи денеска, откако…

0.0000000000000

Новите патриотски здруженија со симболи како терористички организации?


Оригинален напис: Фокус на 08-04-2017.

Во последниве месеци, особено по прогласот на ВМРО-ДПМНЕ што пред Државната изборна комисија го прочита Никола Груевски во кој се повикуваше на „десоросоизација“, се регистрираат таканаречени патриотски здруженија. Тие се регистрираат како граѓански здруженија во Централниот регистер и повеќето во…

0.0000000000000

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Св.Николе


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-04-2017.

Попладне во 17:50 часот е нормализиран сообраќајот на патниот правец Куманово – Св.Николе, кај надвозник „Сателит“. Сообраќајот беше во прекин од 14:30 часот поради сообраќајна несреќа. Како што информира Автомото сојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива по…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Одвојуваме двапати повеќе пари за лекови од сумите на СДСМ


Оригинален напис: Meta.mk на 08-04-2017.

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на денешната прес-конференција на Злате Мехмедовиќ од СДСМ, порачувајќи дека парите што се трошат за лекови се двапати поголеми отколку во последната година кога на власт бил СДСМ. „Владата на СДСМ во 2002 година одвојуваше само  1 милијарда…

0.0000000000000

Три лица повредени во сообраќајка на патот Куманово – Свети Николе


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-04-2017.

Три лица, од кои едното шестгодишно дете, се здобиле со повреди во сообраќајната несреќа којаѓто се случила денеска во 14:30 часот, кај надвозникот „Сателит“ во Куманово помеѓу два патнички возила. Сите тројца се надвор од животна опасност, информира дежурниот хирург…

0.0000000000000

СДСМ: Да беше избрана новата влада, ќе имаше лекови на рецепт цел месец


Оригинален напис: Meta.mk на 08-04-2017.

Да беше избрана досега нова реформска влада, за граѓаните ќе имаше достапни лекови на рецепт во аптеките во текот на целиот месец, наместо како сега луѓето да остануваат болни без лекови, порача денеска на партиска прес-конференција д-р Злате Мехмедовиќ, член…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock