adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(ВИДЕО) Владиката Петар пееше за „проклетите шпиони“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-04-2017.

По повод 115 годишнината од загинувањето на војводата Методија Патчев, пелагониски-преспанскиот владика Петар и градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески положија цвеќе во прилепското Кадино Село, по што ја пееја македонската патриотска песна „Послушајте патриоти“. Posted by Љупчо Ѓоргиевски on Friday,…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Владиката Петар пееше за „проклетите шпиони“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-04-2017.

По повод 115 годишнината од загинувањето на војводата Методија Патчев, пелагониски-преспанскиот владика Петар и градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески положија цвеќе во прилепското Кадино Село, по што ја пееја македонската патриотска песна „Послушајте патриоти“. Posted by Љупчо Ѓоргиевски on Friday,…

0.0000000000000

Русија испрати фрегата со ракети кон американските бродови кај Сирија


Оригинален напис: Meta.mk на 07-04-2017.

Русија испрати една фрегата вооружена со ракети во Средоземното Море, од каде два разурнувачи на САД рано утрово испукаа ракети на сириска воена база. Руската новинска агенција ТАСС јави дека фрегатата од класата „Адмирал Григорович“ е упатена кон Средоземното Море…

0.0000000000000

Шведската полиција уапси маж кој е поврзан со нападот


Оригинален напис: Фокус на 07-04-2017.

Шведската полиција уапси маж во северниот дел на Стокхолм, кој призна дека го извел денешниот смртоносен напад со камион во центарот на градот, објави весникот „Афтонбладет“, повикувајќи се на неименувани извори. Мажот бил со полесни повреди и тврдел дека е…

0.0000000000000

Дел од општина Центар утре без вода


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-04-2017.

Корисниците од улиците „Шарски одреди“, „Бел Камен“ и дел од улиците „Козара“ и „Васил Ѓоргов“ во општина Центар утре од 9 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град…

0.0000000000000

Еден уапсен за терористичкиот напад во Стокхолм


Оригинален напис: Meta.mk на 07-04-2017.

Еден маж кој признал одговорност за нападот во Стокхолм е уапсен во северен Стокхолм, јави локален шведски весник. Полицијата го потврди тоа, но кажа дека уште не е утврдено дали е тоа сторителот. Инаку, според официјалните информации бројката на загинати…

0.0000000000000

Се урна воен авион во Србија, загинаа двата пилоти


Оригинален напис: Meta.mk на 07-04-2017.

Два пилота на Војската на Србија погинаа денеска во уривање на школско-борбен авион Супергалеб Г-4 кај селото Слатина кај Шабац, соопшти српското министерство за одбрана. Погинале потполковникот Ненад Ќулибрк од Командата на Военото воздухопловство и противвоздушна одбрана и капетанот Дејан…

0.0000000000000

ДОМ: Гевгеличани да не дозволат да бидат измамени од сјајот на златната треска


Оригинален напис: Фокус на 07-04-2017.

ДОМ денеска ги повика граѓаните на Гевгелија да ја отфрлат идејата за отворање два рудника за злато на Кожув. Од ДОМ велат дека при изјаснувањето на референдумот на 23 април граѓаните не треба да дозволат да бидат измамени од сјајот…

0.0000000000000

Цивил објави формулар за пријавување политички притисок и мобинг


Оригинален напис: Фокус на 07-04-2017.

Центарот за слобода Цивил објави формулар за пријавување на политички притисок, мобинг или дискриминација. -По зголемениот број пријави за различни видови политички мотивирани притисоци, закани, дискриминација, па и насилство, ЦИВИЛ дава уште една можност за онеправданите граѓанки и граѓани. Формуларот…

0.0000000000000

Груевски: Народот треба да биде подготвен за подолгорочен отпор


Оригинален напис: Meta.mk на 07-04-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска од Струмица порача дека граѓаните треба да бидат будни и да се подготват за подолгорочен отпор, затоа што, како што рече, некои сакаат да дојдат на власт со насилство. – Оваа битка нема да…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock