adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Читателот како терен за политичка борба во книжевноста


Оригинален напис: okno.mk/statii на 06-04-2017.

Ако сакаме да дознаеме кој е читателот, прво мора да знаеме што е соочување. Соочувањето постои пред да постои читателот. повеќе…

0.0000000000000

„Патриоти“ се обиделе да натепаат новинар на порталот Плусинфо


Оригинален напис: Фокус на 06-04-2017.

Група од десеттина членови на Македонското патриотско здружение „Пере Тошев“ од Прилеп вечерва во 18.05 часот се обиделе физички да се пресметаат со новинарот на Плусинфо, Божидар Барлакоски, објави Плусинфо. Враќајќи се од седницата на Собранието, Барлакоски, инаку и самиот…

0.0000000000000

Повеќе од половина од граѓаните сметаат дека СДСМ треба да формира влада


Оригинален напис: Фокус на 06-04-2017.

51,4 отсто од македонските граѓани сметаат дека СДСМ и коалициските партнери имаат право да ја предводат новата влада, покажуваат резултатите од испитувањето на јавното мислење спроведено од 17 до 21 март од американскиот Национално-демократски институт НДИ. Наспроти ова, 30,3 отсто…

0.0000000000000

Соборен хеликоптер на ирачката војска, загинаа двајцата членови на екипажот


Оригинален напис: Meta.mk на 06-04-2017.

Ирачката влада денеска соопшти дека екстремисти на Исламска држава собориле хеликоптер на ирачката војска над Мосул, при што загинале двата члена на екипажот. Министерството за одбрана на Ирак наведува дека инцидентот се случил за време на преземањето на градот од…

0.0000000000000

„Оксфам“: Балканските земји да преземат мерки против малтретирањето на мигрантите


Оригинален напис: Meta.mk на 06-04-2017.

Владите на Србија, Македонија, Хрватска, Унгарија и на Бугарија мора веднаш да ги истражат сите кривични дела извршени врз мигранти, вклучувајќи и бегалци, и да преземат мерки за спречување на вакви случаи во иднина, се вели во новиот извештај на…

0.0000000000000

(ФОТО) Протестите во Белград стануваат се помасовни


Оригинален напис: Фокус на 06-04-2017.

Четврти ден по ред се случуваат протести во Србија под насловот „Протест против диктатурата“. Речиси сите големи медиуми се под контрола на новоизбраниот претседател Александар Вучиќ и не известуваат за овие протести, па граѓаните објавуваат фотографии на социјалните мрежи и…

0.0000000000000

Продолжуваат протестите против Вучиќ во Белград, Ниш и во Нови Сад


Оригинален напис: Meta.mk на 06-04-2017.

Неколку илјади претежно млади лица, незадоволни од победата на Александар Вучиќ на претседателските избори во Србија, и денеска излегоа во центарот на Белград, на четвртиот по ред „Протест против диктатурата“, јавува дописникот на „Мета“ од Белград. Учесниците на протестот, кој…

0.0000000000000

Решението за лустрација на Карајанов падна во Стразбур


Оригинален напис: Фокус на 06-04-2017.

Европскиот суд за човекови права ја усвои жалбата на Петар Карајанов, на кој  Комисијата за лустрација во 2013 година му издаде решение дека соработувал со службите од времето на комунизмот. Европскиот суд за човекови права во Стразбур преку пресуда утврди…

0.0000000000000

Неуспешна мобилизација на партиското членство за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 06-04-2017.

Пишува: Зоран Милошески Исплашени од помислата дека новото парламентарно мнозинство предводено од СДСМ може да ја преземе контролата врз текот на конститутивната седница на Собранието на Република Македонија и дека Трајко Вељаноски може да биде сменет од функцијата Претседавач, ВМРО-ДПМНЕ…

0.0000000000000

Коцијанчич: Без одложување да се избере претседател на Собранието


Оригинален напис: Фокус на 06-04-2017.

Како што Европската унија повеќепати истакна, вклучително и Европскиот Парламент, резултатите од неодамнешните парламентарни избори мора да се почитуваат, моменталната неизвесност да заврши, а влада мора да биде формирана без натамошни одлагања, врз основа на тамошното парламентарно монозинство, изјави за…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock