adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Со сино пребоени жолтите столчиња на стадионот во Штип


Оригинален напис: Meta.mk на 05-04-2017.

stolcinja

Во герила-акција ноќеска биле поминати со „х“ во сина боја свежо обоените жолти столчиња на трибините на стадионот каде игра фудбалскиот клуб „Брегалница“. Ноќниот чувар забележал три-четири луѓе, кои трчајќи го напуштаат стадионот.

Трибините на реновираниот стадион пред една недела добија редови со столчиња во жолта и во црвена боја. „Герилците“ успеале да ги префарбаат само жолтите столчиња. Притоа на претседателот на клубот, Ане Бојаџиев, му напишале „последна опомена“ со содржина „Брегалница е сино-бела и клубот не е твој“.

Претседателот Бојаџиев, кој е и директор на ЈП „Исар“, го осуди овој чин и рече дека полицијата работи на откривање на сторителот.

– Стадионот е градски, не е на „Брегалница“. Столчињата се обоени со боите на  националното знаме, кое  е жолто-црвено. Тука нема да игра само „Брегалница“, туку на обновениот стадион, кој е со висок стандард, ќе се играат и други натпревари – изјави Бојаџиев.

Но, вака не размислуваат и дел од штипските фудбалски љубители. На социјалните мрежи има разни коментари за тоа дека мора да се почитуваат клупските бои.

„Сите стадиони во светот се на нечии газди или на градови, но не стават бои какви што ќе се сетат, туку во боите на клубот. Еден клуб се одликува според бојата и тоа е вистинското обележје. Да не го споменуваме и псевдонимот на „Брегалница“ – Штипски сини“, е една од реакциите.

Фудбалскиот клуб „Брегалница“ годинава треба да одбележи 96 години од постоењето. Во сина боја е амблемот на клубот од кога постои, а сини се и дресовите во кои играат фудбалерите.

Од неодамна, по неуспешните два јавни повика за продажба на клубот, „Брегалница“ е целосно финансирана со пари од општинскиот буџет.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock