adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Европска комисија: ВМРО-ДПМНЕ блокира демократски процеси, Иванов е партизиран


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-04-2017.

Европската комисија уште еднаш упати остри критики за претседателот Ѓорге Иванов и ВМРО-ДПМНЕ, поради како што рекоа, блокадите на демократските процеси во Македонија. Известувачот за Македонија, Иво Вајгл го презентираше извештајот за Македонија во кој стои дека Парламентот не може…

0.0000000000000

ЕП: ВМРО-ДПМНЕ го попречува Собранието, Иванов е партизиран


Оригинален напис: Фокус на 05-04-2017.

На вечерашната сесија на Европскиот парламент каде што тема беше Македонија и Резолуцијата за земјава беше испратена порака дека ВМРО-ДПМНЕ систематски го спречува Собранието да избере претседател, а претседателот Иванов е партизиран. -Парламентот не може да биде формиран поради систематски…

0.0000000000000

Албанската полиција заплени четири тони мархуана


Оригинален напис: Правдико на 05-04-2017.

Албанската полиција во последните два дена при неколку акции на повеќе локации во земјата запленила околу четири тони марихуана. Во денешна акција, спроведена на крајбрежјето на приморскиот град Валона, полиција открила 1,7 тони марихуана, при што е уапсено едно лице,…

0.0000000000000

Албанската полиција заплени четири тони мархуана


Оригинален напис: Правдико на 05-04-2017.

Албанската полиција во последните два дена при неколку акции на повеќе локации во земјата запленила околу четири тони марихуана. Во денешна акција, спроведена на крајбрежјето на приморскиот град Валона, полиција открила 1,7 тони марихуана, при што е уапсено едно лице,…

0.0000000000000

Возен ред на мобилните даночни шалтери за април 2017


Оригинален напис: Правдико на 05-04-2017.

Користете ги даночните услуги на „Мобилните даночни шалтери“. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии, како и локации кои дополнително можат да се утврдат во соработка со општините и…

0.0000000000000

Возен ред на мобилните даночни шалтери за април 2017


Оригинален напис: Правдико на 05-04-2017.

Користете ги даночните услуги на „Мобилните даночни шалтери“. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии, како и локации кои дополнително можат да се утврдат во соработка со општините и…

0.0000000000000

Обвинителен акт за возачот што ја предизвика сообраќајната незгода на регионалниот пат Скопје – Велес во која загина 19 годишно момче


Оригинален напис: Правдико на 05-04-2017.

Основното јавно обвинителство – Скопје денеска до Основниот суд Скопје 1 – Скопје поднесе обвинителен акт против Ј.Д. за сторено кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот од чл. 300 ст.2 во врска со…

0.0000000000000

Обвинителен акт за возачот што ја предизвика сообраќајната незгода на регионалниот пат Скопје – Велес во која загина 19 годишно момче


Оригинален напис: Правдико на 05-04-2017.

Основното јавно обвинителство – Скопје денеска до Основниот суд Скопје 1 – Скопје поднесе обвинителен акт против Ј.Д. за сторено кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот од чл. 300 ст.2 во врска со…

0.0000000000000

Општина Аеродром го усвои спорниот ДУП и покрај предупредувањата за еколошка катастрофа


Оригинален напис: Фокус на 05-04-2017.

Советот на Општина Аеродром го усвои планот за кој советниците од опозицијата предупредуваа дека ќе предизвика  еколошка катастрофа оти предвидува уништување на зелени површини кај Мајчин дом и покрај Вардар, а на местото на сегашни градби превидува паркинзи, пренесе порталот…

0.0000000000000

Груби: Заев и Ахмети разговараа за решение за деблокирање на Собранието


Оригинален напис: Meta.mk на 05-04-2017.

Портпаролот на ДУИ, Артан Груби потврди дека, денеска во Собранието имало средба помеѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и на ДУИ, Али Ахмети. „Денешната средба беше во насока за изнаоѓање на решение за да се надмине блокадата на Собранието, а…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock