adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Круг


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2017.

Извадок од најновиот роман на македонскиот писател Димитар Башевски, кој излезе во издание на Слово. Книгата може да се набави на Саемот на книга, кој трае до 10 април. повеќе…

0.0000000000000

Вратил книга во библиотека по 35 години, со донација и молба за прошка


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2017.

„Крадецот“ ја прочитал книгата најмалку 25 пати, ја реставрирал, обезбедил потпис од авторот, а потоа ја вратил книгата во библиотеката! повеќе…

0.0000000000000

Нокаутот на Доналд Туск


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2017.

Не постои нормален човек кој би го издржал на нозе страшниот политички аперкат на Доналд Туск содржан во пораката до Иванов. повеќе…

0.0000000000000

Повеќе илјади лица повторно протестираа во Србија поради победата на Вучиќ


Оригинален напис: Meta.mk на 04-04-2017.

Во Белград, Нови Сад, Ниш и во уште неколку градови денеска, втор ден по ред се одржаа протести, на кои повеќето беа млади го изразија незадоволството од резултатите од претседателските избори на кои убедливо победи актуелниот премиер Александар Вучиќ. На…

0.0000000000000

Пролетна урбана акција за разубавување на јавниот простор


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2017.

Во Паркот на франкофонијата, активистите поставија канделабри во вид на човечки фигури кои држат отворени чадори. повеќе…

0.0000000000000

Фридом Хаус: Демократијата во Македонија на ниво ниско речиси колку во 2001-ва


Оригинален напис: okno.mk/statii на 04-04-2017.

Во извештајот е забележано и дека државата сè уште има контрола над најголем дел од медиумите, што го попречува демократскиот пат на Македонија. повеќе…

0.0000000000000

ДУИ наскоро со одлука дали ќе ја напушти владата


Оригинален напис: Фокус на 04-04-2017.

Демократската унија за интеграција треба да излезе со одлука дали ќе ги напушта министерствата со кои раководи, со што би се прекинала целосно коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ во која влегоа во 2014 година, пренесува А1Он. Извори од ДУИ брифираат дека одлуката…

0.0000000000000

СДСМ: Постојат само криминални нафтени платформи на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Meta.mk на 04-04-2017.

ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со тиранскиот однос кон граѓаните и државата и да ја почитува јасната порака од домашната и меѓународната јавност која повикува на здрав разум и овозможување на демократските процеси, порача СДСМ. „ВМРО-ДПМНЕ ги лаже граѓаните со…

0.0000000000000

ДУИ пред одлука дали ќе ги напушти министерските места


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-04-2017.

Демократската унија за интеграција треба да излезе со одлука дали ќе ги напушта министерствата со кои раководи, со што би се прекинала целосно коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ во која влегоа во 2014 година. Извори од ДУИ брифираат дека одлуката најверојатно ќе…

0.0000000000000

(ВО ЖИВО) Втор ден протести против Вучиќ: Не застануваме додека не ја надвикаме тишината на медиумите


Оригинален напис: Фокус на 04-04-2017.

„Протестот против дикратурата“ кој започна вчера во Србија, продолжува од денеска. Неколку илјади граѓани се собраа пред Собранието и продолжија кон Владата. Тие се незадоволни од претседателските избори на кој победи Александар Вучиќ уште во првиот круг. На протестот можат…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock