adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Манијафест


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-04-2017.

ВМРО-ДПМНЕ не е повеќе политички фактор, особено не е фактор кој е повикан или од кој се очекува да нуди излез од катастрофата во која ја втурна државата. повеќе…

0.0000000000000

„Круг“ – нов роман од Димитар Башевски


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-04-2017.

Книгата го збогатува книжевниот опус на Башевски што го сочинуваат романи, раскази и поезија, од кои дел се преиздавани и наградувани во земјата и преведувани и објавувани во странство на повеќе европски јазици. повеќе…

0.0000000000000

Изместени лостови


Оригинален напис: okno.mk/statii на 02-04-2017.

Почетната точка на генезата на овој политички разнебит, на оваа какафонија во сите сегменти на системот, чии потпирни лостови се тотално изместени, не е од вчера.  повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Вучиќ победи во првиот круг на претседателските избори во Србија


Оригинален напис: Meta.mk на 02-04-2017.

Претседателскиот кандидат на владејачката коалиција и лидер на Српската народна странка, Александар Вучиќ победи на претседателските избори во Србија во првиот круг, соопштија вечерва агенцијата „Ипсос“ и Центарот за слободни избори и демократија (ЦеСИД), јавува дописничката на „Мета“ од Белград.…

0.0000000000000

Вучиќ победи на претседателските избори во Србија


Оригинален напис: Фокус на 02-04-2017.

Александар Вучиќ, досегашниот премиер води со огромна разлика од другите кандидати на денешните претседателски избори во Србија. Според агенцијата Ипсос, победник е Вучиќ со 56,5 отсто добиени гласови. По него следи Саша Јанковиќ со 15,3 отсто а потоа Лука Максимовић…

0.0000000000000

Светски ден на аутизам: Едно од 68 деца има аутизам


Оригинален напис: Фокус на 02-04-2017.

Едно од 68 деца е со аутизам, покажуваат податоците на Светската здравствена организација за минатата година, изјави психологот Станислава Чуринскиене. Денес е Светскиот ден на свеста за аутизмот. “Пред 10 години децата кои развиваа аутизам беа 1 на 10 000.…

0.0000000000000

Денеска е Меѓународен ден на проверка на фактите


Оригинален напис: Meta.mk на 02-04-2017.

Денеска (2 април) е промовиран како Меѓународен ден на проверка на фактите од страна на Меѓународната мрежа за проверка на факти основана при институтот „Поинтер“ од Сент Питерсбург, сојузна држава Флорида, САД, во соработка со организациите за проверка на факти…

0.0000000000000

Втори Април, Меѓународен ден на проверката на факти


Оригинален напис: Сервис за проверка на факти од медиумите на 02-04-2017.

Проверка на факти – светлина врз вистината. Фото: Pixabay   Втори Април е промовиран како Меѓународен ден на проверката на факти од страна на Меѓународната мрежа за проверка на факти основана при Поинтер Институтот од Сент Питерсбург, сојузна држава Флорида,…

0.0000000000000

Утре ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-04-2017.

Во Македонија утре ќе преовладува облачно и посвежо време со врнежи од дожд со послаб, а во западните и јужните делови повремено со умерен интензитет. На повисоките планини можен е и повремен снег. Минималната температура ќе се движи од минус…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock