adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Струмички ученик прв на меѓународен фестивал во Москва


Оригинален напис: Слободна Македонија на 01-04-2017.

„Отворена планета – отворена порта“ е меѓународен музички фестивал кој минатата недела (21 – 26 март) се одржа во Москва, Русија под покровителство на УНИЦЕФ, а на кој престижното прво место го понесе ученик од Струмица. Младиот гитарист Стојан Стојанов…

0.0000000000000

Акција за генерално чистење на градот Струмица


Оригинален напис: Слободна Македонија на 01-04-2017.

И оваа година Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ од Струмица организира пролетна акција на чистење на градот Струмица и околните населени места. Акцијата под мотото „За чиста струмичка пролет“ започна минатата недела кога од две населби од градот беа…

0.0000000000000

Пожар на шума во Кривопаланечко


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-04-2017.

Кривопаланечките пожарникари речиси три часа го гаснеа денешниот пожар во атарот на село Борово, каде е опожарена површина од три и пол хектари мешана шума и трева. – Дојавата за пожар во Територијалната противпожарна единица Крива Паланка е примена во…

0.0000000000000

Груевски двапати го одложил распитот во СЈО, повикан по третпат


Оригинален напис: Фокус на 01-04-2017.

Поранешниот премиер Никола Груевски наредните денови е повикан во СЈО на распит по трет пат, потврдија за Телма извори од истрагата. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ е еден од 17-мината за кои е проширена истрагата случајот „Титаник“ за изборни кривични дела извршени…

0.0000000000000

Најмалку 112 лица загинаа, а 200 се исчезнати при лизгање на земјиште во Колумбија


Оригинален напис: Meta.mk на 01-04-2017.

Најмaлку 112 лица загинаа, а околу 200 се водат како исчезнати при лизгање на земјиште во градот Мокоа во југозападниот дел на Колумбија. Колумбиските власти известија дека свлечиштето било предизвикано од излевањето на водите од реката Мокоа и три нејзини…

0.0000000000000

Туск и Иванов в понеделник имаат средба во четири очи


Оригинален напис: Фокус на 01-04-2017.

Првиот човек на ЕУ, Доналд Туск в понеделник од Словенија ќе допатува во Македонија и ќе се сретне со престедателот Ѓорге Иванов во 14 часот, објави НоваТВ. Според агендата на Туск, предвидена е средба од половина час во четири очи,…

0.0000000000000

Двајца млади Французи кои сакаат да го обиколат светот пеш, викендов се во Охрид


Оригинален напис: Meta.mk на 01-04-2017.

Двајца млади Французи, Грегори (28) и Фелих (25), кои сакаат да го обиколат светот пеш, викендов престојуваат во Охрид. Тие имаат и приколка од три квадратни метри, во која ги носат потребните работи. Грегори е веќе допломиран архитект, додека Фелих…

0.0000000000000

Галерија: Кавадарчани во свој стил му честитаа Први Април на градоначалникот


Оригинален напис: Фокус на 01-04-2017.

Денес, во првоаприлски стил, Локалниот Клуб на СДММ во Кавадарци, на градскиот плоштад направи презентација на делата на градоначалникот . Како што тврдат од клубот, акцент им дале на четирите капитални проекти, кои што беа ветени во предизборната програма, и…

0.0000000000000

Младите треба да бидат медиумски писмени


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-04-2017.

Подобро претставување на мигрантите и бегалците во новите медиуми, описменување на младите луѓе за подобро користење и толкување на пораките од новите медиуми и повеќе иницијативи од млади луѓе за промовирање на разноликоста и интеграцијата се заклучоците од вториот младински…

0.0000000000000

Герила акција: Темјанушки и каранфили засадени во дупките на улиците во Аеродром


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-04-2017.

Темјанушки и каранфили посадија граѓаните во ударните дупки во општина Аеродром. Со оваа герила акција сакаат да го потсетат градоначалникот Ивица Коневски на нивните проблеми. Велат дека на улиците „Божидар Николов Силни“, „Тодор Чангов“, „Симеон Кавракиров“ и „Васко Карангелевски“ ги…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock