adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Мисовски: Вељановски е еден од најодговорните за крвавиот настан во Собранието


Оригинален напис: Фокус на 30-04-2017.

„Го гледав настапот на нелегитимниот Претседавач на конститутивната седница за избор на Претседател на Собранието на РМ и еден од најодговорните за крвавиот настан, Трајко Вељановски на Сител телевизија и чувствувам за потребно да реагирам во јавноста во однос на…

0.0000000000000

Видео: Спроведување во суд на насилниците кои дивееја во Собранието


Оригинален напис: Фокус на 30-04-2017.

Телевизијата Aлсат-М го сними спроведувањето во суд на дел од приведените учесници во упадот во Собранието при што беа претепани пратеници од парламентарното мнозинство. Од Обвинителството појаснија дека во моментов, седум од 15 лица против кои е поднесена кривична пријава,…

0.0000000000000

Владо Јовановски се правда: Во Собрание бил да изнесува повредени и носел вода на полицајци!


Оригинален напис: Фокус на 30-04-2017.

Пишува: Вики Клинчарова Актерот Владо Јовановски се правда на својот Фејсбук профил дека не повредил никого, и никому не сторил ништо лошо, а додека бил во Собрание, изнесувал повредени и давал вода на полицајци. Тој пишува дека денес, откако се…

0.0000000000000

Основното обвинителство предложи притвор за 14 осомничени, седум се лишени од слобода за нередите во Собранието


Оригинален напис: Фокус на 30-04-2017.

Основното јавно обвинителство – Скопје за петнаесеттемина инволвирани во нередите кај Собранието на Република Македонија првично почна постапка поради постоење на основано сомневање дека сториле кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејство…

0.0000000000000

ОЈО: Притворени седум лица за насилствата во Собранието


Оригинален напис: Meta.mk на 30-04-2017.

Основното јавно обвинителство вечерва соопшти дека седум лица од петнаесетте осомничени за насилствата во Собранието се лишени од слобода. Од осомничените, за 14 е определена мерка притвор, а за едно лице предложени се мерки за претпазливост. „Основното јавно обвинителство –…

0.0000000000000

ОЈО: Седум лица лишени од слобода, се бара притвор за четиринаесет за учество во инцидентите во Собранието


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-04-2017.

„Основното јавно обвинителство – Скопје, по прибирање на релевантен доказен материјал, за петнаесеттемина инволвирани во нередите кај Собранието на Република Македонија првично започна постапка поради постоење на основано сомнение дека сториле кривично дело – Учество во толпа што ќе спречи…

0.0000000000000

Дарко Митревски: Немаш муда, Фидане!


Оригинален напис: Фокус на 30-04-2017.

Нервозно пребарувам по интернет за да дознаам што точно се случува во мојот роден град. Пуштам пораки кај роднини и пријатели, оттаму ми велат: ВМРО прави обид за воведување воена состојба, ги држат пратениците од СДСМ и албанските партии затворени…

0.0000000000000

Канческа-Милевска и другите перјаници на умот и на духот на ДПМНЕ се гушкаат со џелати


Оригинален напис: okno.mk/statii на 30-04-2017.

Од гробарот неправедно сите имаат шубе и тој со лопатата обично дискретно си стои настрана. Но, џелатот го има најомразениот занает и од него главно сите зазираат. А Канческа-Милевска и другите перјаници на умот и на духот на ДПМНЕ се…

0.0000000000000

Рама: Албанците во Македонија не треба да бидат алиби за конфликт


Оригинален напис: Meta.mk на 30-04-2017.

Премиерот на Албанија, Еди Рама коментирајќи ги последните настани во Македонија изјави дека во борбата за власт, како алиби биле вклучени Албанците. Рама ги повика Албанците на мир и трпение во овие тешки услови со цел да не се дозволи…

0.0000000000000

Адеми: Варварското однесување на поединци е атак на сите нас


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-04-2017.

Вицепремиерот за евроинтеграции Арбр Адеми во пишана изјава за медиумите истакнува дека нападот на Собранието е неразумен и недемократски чин и порачува дека дијалогот, разумот и компромисот се основните столбови на кои почива демократијата. – Нападот на Собранието на Репубика…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock