adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Изложба посветена на архитектот Борис Чипан


Оригинален напис: okno.mk/statii на 28-03-2017.

Концептот на изложбата има интенција да ја проследи и презентира професионалната и животната патека на архитектот Борис Чипан (27 март 1918 – 31 март 2012). повеќе…

0.0000000000000

Жбогар: Јасно и гласно кажавме кој е патот кон ЕУ


Оригинален напис: Фокус на 28-03-2017.

Големата поддршка од македонските граѓани ја мотивира Европската Унија и ја обврзува да зборува гласно и јасно за патот до што побрзо членство во друштвото, порача денеска евроамбасадорот Самуел Жбогар. -Како најголем донатор, ЕУ има инвестирано милиони евра во разни…

0.0000000000000

Осуди за националистичката реторика на Груевски, на конгресот во Малта


Оригинален напис: Фокус на 28-03-2017.

Европската народна партија (ЕПП) итно подготви драфт резолуција за земјите од Западен Балкан меѓу кои и Македонија, која деновиве ќе биде усвоена во Малта. Од извори во Европскиот парламент НОВА дознава дека во оваа резолуција се наоѓаат и директни пораки…

0.0000000000000

Груевски го информирал Тобијас Зек за политичката ситуација во Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 28-03-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ  Никола Груевски денеска на Малта имал средба со германскиот пратеник од редовите на ЦСУ, Тобијас Зек, кој е потпретседател на ЕПП во Советот на Европа, и со него разговарал за политичката криза во Македонија. „Груевски го запознал…

0.0000000000000

Скандалозен распоред во Основниот суд: Контроверзни судии наместени да одлучуваат за предметите на СЈО


Оригинален напис: Фокус на 28-03-2017.

Новиот претседател на Основниот суд Скопје 1 Стојанче Рибарев, денеска го донесе новиот годишен распоред на судиите од овој суд, дознава Актуелно.мк. Во него, експретседателот Владимир Панчевски и судијките за кои Специјалното обвинителство покрена постапки за разрешување, Елена Јосифовиќ, Александра…

0.0000000000000

Тереза Меј утре и официјално ќе прогласи Брексит


Оригинален напис: Meta.mk на 28-03-2017.

Британската премиерка Тереза Меј утре и официјално ќе го прогласи излегувањето на Велика Британија од Европската Унија, во согласност со членот 50 од Лисабонскиот договор. По официјалната најава на почетокот на Брексит, почнуваат преговорите меѓу Велика Британија и 27 земји…

0.0000000000000

Ивана Петровска: Промовирањето добро раководење и граѓанско учество на локално ниво е клучно


Оригинален напис: Правдико на 28-03-2017.

Пред се, кажете ни нешто за работата на АЛДА Скопје. Кои се главните цели и на што се работи во моментов? Ивана Петровска: АЛДА Скопје, односно Европската асоцијација за локална демократија, работи во областа на локалното владеење и граѓанското учество.…

0.0000000000000

Груевски во Малта имал средба со Тобијас Зек


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-03-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска имаше разговор со Тобијас Зек член на германскиот Парламент, член на Советот на Европа, потпретседател на ЕПП во Советот на Европа и член на партијата ЦСУ од Германија, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Како што информираат…

0.0000000000000

Рудник „Стентон“


Оригинален напис: Слободна Македонија на 28-03-2017.

  Од причина што рудникот за ископ на гранит во месноста Билбил Камен не ја доби потребната „Б“ интегрирана дозвола за работа, Комисијата за животна средина при општинскиот Совет испрати допис до одделението за животна средина при Општина Битола, со…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ со предлог-решенија за излез од кризата: Прв услов е да останат на власт


Оригинален напис: Фокус на 28-03-2017.

ВМРО-ДПМНЕ денеска објави предлог решение за излез од кризата, спакувани во еден, како што велат, надпартиски договор. Тој содржи пет точки, за кои партијата ќе бара согласност од сите партии. Прв услов на договорот е сите партии да се согласат…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock