adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Војната, смртта и гладта


Оригинален напис: okno.mk/statii на 27-03-2017.

Разорна војна, крах на институциите и глад – тоа е сликата на Јемен две години од почетокот на саудиската интервенција против бунтовниците во земјата. повеќе…

0.0000000000000

На преминот Табановце запленети 10,5 килограми марихуана


Оригинален напис: Правдико на 27-03-2017.

На 25 март 2017 година околу 8:00 часот при вршење на царинска контрола на граничниот премин Табановце на излез од Република Македонија Царинските инспектори од Одделението за оперативни работи селектирале за контрола патнички автобус со македонски регистарски ознаки кој се…

0.0000000000000

Антидискриминациско право


Оригинален напис: Правдико на 27-03-2017.

Целта на книгата со наслов Антидискриминациско право е да претставува едноставна алатка која на студентите на правните факултети и стручната јавност ќе им даде насоки во идентификувањето на суштинските елементи и карактеристики на антидискриминациското право во рамките на меѓународниот и…

0.0000000000000

Најмалку 36 милиони евра од буџетот завршиле во приватни џебови


Оригинален напис: Фокус на 27-03-2017.

Специјалното јавно обвинителство, само досега, открило нелегално испумпани 36 милиони евра од буџетот, пишува Р. С.Европа. Според истрагите на СЈО, функционери со злоупотреба на службената должност, прекршување на законот за јавни набавки, како и со затајување на данок, испумпале милионски…

0.0000000000000

Русија го гони експремиерот на Украина, Арсениј Јацењук


Оригинален напис: Фокус на 27-03-2017.

  Локалниот суд во рускиот град Јесентук издаде налог за апсење на поранешниот украински премиер Арсени Јацењук, јави Мета. Според соопштението на судот, меѓународниот налог за апсење на Јацењук стапил на сила уште на 21 февруари. Јацењук како што се…

0.0000000000000

Првиот говор на Павле Богоевски на денешната конститутивна седница


Оригинален напис: Слободна Македонија на 27-03-2017.

На денешното продолжение на Конститутивната седница на Собранието на Република Македонија, пратеникот Павле Богоевски го имаше своето прво обраќање. „ Секоја секунда кога вие ги користите вашите демократски права како пратеници во овој состав а пред тоа кога користевте политички…

0.0000000000000

Русија издаде налог за апсење на Арсениј Јацењук


Оригинален напис: Meta.mk на 27-03-2017.

Локалниот суд во рускиот град Јесентук издаде налог за апсење на поранешниот украински премиер Арсени Јацењук. Според соопштението на судот, меѓународниот налог за апсење на Јацењук стапил на сила уште на 21 февруари. Јацењук како што се наведува, се бара…

0.0000000000000

Авион се сруши во Зимбабве, шест лица загинаа


Оригинален напис: Meta.mk на 27-03-2017.

Медиумите во Зимбабве објавија дека во пад на авион на истокот на земјата загинле најмалку шест лица. Според весникот „Хералд“, авионот кој бил со капацитет од осум патници паднал во планинската област Вумба. Локаните медиуми наведоа дека жртвите се директори…

0.0000000000000

Пратениците далеку од договор, седницата продолжува утре напладне


Оригинален напис: Meta.mk на 27-03-2017.

Конститутивната седница на Собранието на која се расправа за избор на претседател, заменик-претседател, членови и нивни заменици на Комисијата за прашања на изборите и именувањата ќе продолжи утре напладне. Пратеникот на СДСМ, Оливер Спасовски побара седницата да продолжи и по…

0.0000000000000

Груевски непоканет заминал на конгрес во Малта


Оригинален напис: Фокус на 27-03-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го нема на официјалната листата на важни поканети гости на Конгресот на Европската Народна партија кој ќе се одржи на Малта, јави А1он. Единствено, во партиската делегација најавена како „ФИРОМ”, како претставник наведен е Емил…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock