adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Секој трет ден пожар во југот на државата


Оригинален напис: Слободна Македонија на 25-03-2017.

Територијалната противпожарна единица во Гевгелија која ги опслужува и општините Богданци и Дојран, во минатата година реализирала 124 интервенции, што во просек значи ангажирање на единицата на ТППЕ секој трет ден во годината. Од нив бројот на пожари во објекти…

0.0000000000000

Донаторства на УО на Комуналец“ наместо одлуки за чиста вода


Оригинален напис: Слободна Македонија на 25-03-2017.

Петточлениот Управен Одбор на гевгелиското јавно комунално третпријатие во извештајната 2016 година од 12 одржани седници повеќе се занимавал со одлуки за донаторства отколку за прашањата и потребите на корисниците. Прво и основно, нема ниту една посветена точка за проблемот…

0.0000000000000

Андов потсетува дека на чело на Собранието веќе стоел Албанец


Оригинален напис: Фокус на 25-03-2017.

Доколку Талат Џафери биде избран за пртседател на Собранието тој нема да биде првиот Албанец на оваа позиција. Оваа функција во последните пет години пред плурализмот ја извршуваше Вулнет Старова, Албанец, прв човек на Собранието од 1986 до 1991 година,…

0.0000000000000

Независниот полициски синдикат бара исплата на дополнителните часови работа


Оригинален напис: Фокус на 25-03-2017.

Независниот полициски синдикат бара на полициските склужбеници кои доаѓаат во Скопје веќе неколку недели, поради нивно ангажирање на протестите, да им се платат дополнителните работни часови. Од Синдикатот додаваат дека полицајците престојуваат во касарни со месеци а за тоа ја…

0.0000000000000

СДСМ: Новата Влада ќе направи студентски домови, а увид ќе има ама од граѓаните за Груевски!


Оригинален напис: Македонија – А1он на 25-03-2017.

„Нови студентски домови и добри услови за живот на студентите ќе обезбеди новата реформска Влада. Новата власт во Македонија се 700.000 граѓани кои побараа промени и затоа веднаш да се овозможи формирањето и работата на новата реформска Влада којашто ќе…

0.0000000000000

Интеграцијата и мирот во Европа и на Балканот


Оригинален напис: Фокус на 25-03-2017.

Пишува: Драган Алчинов Денес Европската Унија го слави својот 60ти роденден. Не знаеме дали ќе го дочека 70тиот. Но, можеме само да се надеваме дека денес европските лидери и граѓани ќе се потсетат на тесната поврзаност меѓу европската интеграција и…

0.0000000000000

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово – Велес


Оригинален напис: Македонија – А1он на 25-03-2017.

Сообраќајот на патниот правец А1 Катланово – Велес после наплатната станица Сопот, 500 метри по селото Новачани е нормализиран, информираат од ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна незгода.…

0.0000000000000

Состојба на патиштата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 25-03-2017.

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: На 25.03.2017 година од 16:25 часот на автопатот Скопје- Велес после наплатна рампа „Сопот“ (Првиот мост), поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен прекин. Сообраќајот за ПМВ се пренасочува после наплатна рампа „Сопот“ преку Езеро Младост…

0.0000000000000

Во понеделник ќе биде познато кој ќе биде претседател на Собранието


Оригинален напис: Фокус на 25-03-2017.

Во понеделник ќе биде соопштено името на новиот спикер на Парламентот, што ќе биде договор на 67 пратеници, велат од СДСМ. Од партијата изјавите на ВМРО-ДПМНЕ дека Македонија оди кон федерализација ги оценуваат како спин и страв. Вчера од ДУИ…

0.0000000000000

Во прекин сообраќајот Катланово-Велес поради сообраќајка


Оригинален напис: Македонија – А1он на 25-03-2017.

Сообраќајот на патниот правец А1 Катланово – Велес после наплатна станица Сопот, 500 метри по селото Новачани е во прекин поради сообраќајна незгода, информираат од ЈП „Македонија пат“. Сообраќајот се пренасочува после наплатната станица Сопот по локалниот пат преку езеро…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock