adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Инспекторатот не можел да најде докази за политичка злоупотреба на средношколците


Оригинален напис: Фокус на 24-03-2017.

И покрај секојдневните протести и видео снимките од директори кои со националистички говори ги тераа средношколците да одат на протест, Државниот просветен инспекторат не нашол докази за злоупотреба на учениците. Нема да има санкции за директорот на прилепската гимназија, Кире…

0.0000000000000

ЕУ до македонските лидери – или попуштете или ќе следуваат санкции


Оригинален напис: Фокус на 24-03-2017.

Реномираниот весник „Фајненшл Тајмс” пишувајќи за актуелните случувања во Македонија, предупредува дека ЕУ спрема санкции за македонските лидери кои ја блокираат новата влада. -Македонските лидери ризикуваат санкции ако продолжат да ја блокираат новата влада и да провоцираат меѓуетнички конфликти, предупредуваат…

0.0000000000000

Вечерва премиера на мјузиклот „Тајно моја“, посветен на Тоше Проески


Оригинален напис: Meta.mk на 24-03-2017.

Мјузиклот „Тајно моја“ посветен на Тоше Проески вечерва премиерно ќе биде изведен во Македонската опера и балет. Мјузиклот е базиран на голем број музички хитови на Тоше Проески, како „Тајно моја“, „Немаш ни благодарам“, „Игри без граници“, „Полско цвеќе“, „Усни…

0.0000000000000

Иванов: Благодарение на разузнавањето, државниот врв носи одлуки добри за граѓаните


Оригинален напис: Meta.mk на 24-03-2017.

Благодарение на издржаните анализи на Агенцијата за разузнавање и на истражувања на податоците и на информациите, државниот врв може да носи одлуки за доброто на граѓаните и на државата, рече претседателот Ѓорге Иванов, во обраќањето на свеченоста, по повод одбележувањето…

0.0000000000000

Бизнисменот Кочан уште во бегство, вработените со багери го бранат пред влада


Оригинален напис: Фокус на 24-03-2017.

Ни трага ни глас од бизнисменот Сеад Кочан, осомничен во предметот „Труст” на Специјалното јавно обвинителство. Органите на прогонот веќе трета недела не можат да му најдат трага на сопственикот на „Трансмет”, кој по решението за притвор ја напушти Македонија.…

0.0000000000000

Црвениот крст на Македонија во Велес одржа работилница за превенција од туберкулоза


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-03-2017.

Работилница за изработка на план за превенција од туберкулоза во рамки на проектот „ДОТС интервенции во Република Македонија“ одржа денеска во Велес Црвениот крст на Република Македонија во соработка со Општинската организација од тој град. Претставникот на Црвениот крст, Анета…

0.0000000000000

Вајгл: Груевски ни кажа дека не му се оди во затвор, па затоа ќе одел до крај


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-03-2017.

Европратеникот Иво Вајгл изјави дека ситуацијата во Македонија е сериозна и дека се можни и најцрните сценарија, како и дека Груевски им кажал дека ќе оди до крај, бидејќи не сака да лежи во затвор, пренесува Ал Џезеира. „Ситуацијата во…

0.0000000000000

Изложба од костимите од старите претстави во Штип за Светскиот ден на театарот


Оригинален напис: Meta.mk на 24-03-2017.

Изложба на театарски плакати и костими од стари и играни претстави, пред публиката ќе ги извади Народниот театар од Штип во понеделник, на Светскиот ден на театарот. Ова е само дел од одбележувањата на театарскиот празник во Штип. -Почнуваме со…

0.0000000000000

Вајгл: Груевски е бескомпромисен, бидејќи не му се оди во затвор


Оригинален напис: Фокус на 24-03-2017.

  -ВМРО-ДПМНЕ бескомпромисно ги повика луѓето на улица и тие парадираат. Се плашам дека ова нешто на улиците може да ескалира. Не сакам да зборувам за најмрачните сценарија, сепак, таму се можни – порача Иво Вајгл за агенцијата Анадолија, по…

0.0000000000000

12 сириски бегалци се удавија на пат од Турција кон Грција


Оригинален напис: Meta.mk на 24-03-2017.

Најмалку 12 сириски бегалци, од кои пет деца, се удавија обидувајќи се со гумен чамец од турскиот град Кушадаси да пристигнат до Грција. Како што јавуваат светските агенции, со потонатиот чамец патувале 22 бегалци од Сирија. Спасувачките екипи спасиле седум…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock