adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Работилница: „Принципот на еднаквост на оружјата во кривичната постапка (чл.6 од ЕКЧП)


Оригинален напис: Правдико на 23-03-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со финансиска поддршка на Инструментот за техничка помош и размена на информации (TAIEX) организира работилница на тема: „Принципот на еднаквост на оружјата во кривичната постапка (чл.6 од ЕКЧП)“. Работилницата…

0.0000000000000

Обука : „Реорганизација на стечајниот должник во стечајна постапка – нормативни аспекти и судска пракса“


Оригинален напис: Правдико на 23-03-2017.

На 27 април 2017 година во рамки на проектот „Правни последици од отварање на стечајна постапка и судска администрација – нормативни аспекти и судска пракса“ во хотелот „Арка“ во Скопје ќе се одржи советување на тема „Реорганизација на стечајниот должник…

0.0000000000000

Работилница: „Истрага и пресудување на случаи поврзани со учество на странски терористички борци во Југоисточна Европа“


Оригинален напис: Правдико на 23-03-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со финансиска поддршка на Канцеларијата на Обединетите нации за дрога и криминал (UNODC), Оддел за тероризам кој е наменет за помош на националните правосудства на Албанија, БиХ, Хрватска, Црна…

0.0000000000000

„Јас внимавам“ кампањата за поголема свесност и безбедност во сообраќајот


Оригинален напис: Правдико на 23-03-2017.

Новата кампања „Јас внимавам“ на ОКТА во соработка со Министерството за внатрешни работи, е насочена кон зголемување на свесноста за подобрување на безбедноста во сообраќајот. Секој месец ќе биде посветен на различна тема од сообраќајот со поддршка од голем број…

0.0000000000000

Вајгл: Ако кризата продолжи, можни се санкции за политички партии и поединци


Оригинален напис: Meta.mk на 23-03-2017.

Демонстрациите во Македонија се организирани и како такви не се добродојдено оружје во рацете на демократијата оцени европратеникот Иво Вајгл во интервју за „Нова ТВ“ по неговата посета на Скопје. – Тежиштето на полемичкиот одзив на ситуацијата се повеќе се…

0.0000000000000

Одбележан денот на штипскиот Исар


Оригинален напис: Слободна Македонија на 23-03-2017.

Секој 22 ри Март во Штип традиционално се одбележува „Четр‘се“ денот во кој слават младенците и сите кои се качуваат на тврдината Исар и собираат четириесет каменчиња или се поздравуваат со четириесет лица во склоп на народното верување и традицијата.…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ ја демантира изјавата на Бејта


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-03-2017.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираше на изјавата на потпретседателот на ДУИ, Невзат Бејта, во која што тој кажа дека ВМРО-ДПМНЕ ја прифатиле платформата на албанските партии. „ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не постигнаа договор за идно коалицирање бидејќи за нас е целосно…

0.0000000000000

Уникатна изложба на јапонска графика во Струга


Оригинален напис: Слободна Македонија на 23-03-2017.

Од 22 ри до 27 март во просториите галеријата ,,Вангел Коџоман“ во организација на музејот ,,Др Никола Незлобински“ во Струга се одржува изложба на принтови од дрворез изработени во Укијое стил од страна на најзначајните јапонски  уметници мајстори. Овој уметнички…

0.0000000000000

Она што го должиме на прикриениот, пионерски активизам на сексуалните работнички


Оригинален напис: Коалиција „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“ на 23-03-2017.

од Leonie Roderick Нема официјални податоци за тоа колку сексуални работнички/ци постојат на глобално ниво, со груби проценки помеѓу 13,8 и 30 милиони луѓе. Но, нивната работа е добро документирана во текот на вековите, сечејќи низ секоја класа и општество,…

0.0000000000000

Бејта: Груевски прв предложи двојазични полициски униформи


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-03-2017.

Во емисијата „Патот кон“ на Алсат М, потпретседателот на ДУИ Невзат Бејта го демантираше Илија Димовски, кој што кажа дека ВМРО-ДПМНЕ не преговарала со ДУИ за платформата и кажа дека ВМРО-ДПМНЕ предложила двојазичност на полициските униформи „Тоа беше нивен предлог,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock