adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Хан и европратениците: Мора да се почитува парламентарното мнозинство


Оригинален напис: Фокус на 21-03-2017.

По денешните средби со партиските лидери, еврокомесарот Јоханес Хан и европратениците Едвард Кукан, Кнут Флекенштајн и Иво Вајгл во заедничко соопштение информираа дека на сите лидери, вклучително и на претседателот Иванов, јасно им повториле дека мора да се почитуваат резултатите…

0.0000000000000

Одбележан меѓународниот ден на лицата со даунов синдром во Струмица


Оригинален напис: Слободна Македонија на 21-03-2017.

„Денес ги славиме различностите. Прифатете не такви какви што сме бидејќи и ние заслужуваме еднакви права во општеството“ изјави Анче Туфекчиева, претседател на здружението „Вера“ од Струмица кој беше организатор на настанот за одбележување на меѓународниот ден на лицата со…

0.0000000000000

Хан: Нема време за губење, Иванов итно да ја преиспита својата одлука


Оригинален напис: Meta.mk на 21-03-2017.

Уште во наредните неколку дена бараме да видиме сериозно и одговорно државништво од страна на релевантните институции кои треба да овозможат брзо формирање на нова и цврста коалиција, бидејќи тоа е единствениот пат за враќање на земјата на патот кон…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ му понудиле на Хан две решенија за кризата – малцинска влада или нови избори


Оригинален напис: Meta.mk на 21-03-2017.

Задоволни сме од средбата со еврокомесарот Јоханес Хан со кој во отворена дискусија расчистивме неколку дилеми, изјави рече Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ по средбата на лидерот на партијата, Никола Груевски со еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан и…

0.0000000000000

Заедничка изјава на комесарот Хан и европратениците Кукан, Вајгл и Флекенштајн


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-03-2017.

„Денеска се сретнавме со претставници од парламентарните партии. Јасно им повторивме на сите лидери во земјата, вклучително и Претседателот, дека мора да се почитуваат резултатите од последните избори. Во една демократија, сите мора да го почитуваат парламентарното мнозинство. Поради тоа…

0.0000000000000

Груевски на Хан му ги повторил двете вмровски решенија за кризата


Оригинален напис: Фокус на 21-03-2017.

Наместо Груевски, по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан, изјава даде Антонио Милошоски. Тој рече дека на Хан му биле повторени двете решенија за излез од кризата според ВМРО-ДПМНЕ. -Првото е Заев јавно да се откаже од туѓи платформи и да…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Милошоски: На Хан му кажавме дека има две решенија-избори или малцинска влада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-03-2017.

Задоволни сме од средбата со еврокомесарот Јоханес Хан со кој во отворена дискусија расчистивме неколку дилеми. Разговаравме за ризиците, ако некој се обиде на сила да решава национални прашања, рече Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ по средбата на Никола Груевски со…

0.0000000000000

Груевски не даде изјава, Хан му порачал дека има ново парламентарно мнозинство


Оригинален напис: Фокус на 21-03-2017.

По завршувањето на средбата со Јоханес Хан, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, не даде изјава. Пред средбата, тој не дозволи ниту да бидат снимени инсерти. Мајкл Карничник, шефот на кабинетот на Јоханес Хан на Твитер напиша дека еврокомесарот на Никола…

0.0000000000000

Хан до Груевски: Итно да се формира нова влада, постои парламентарно мнозинство


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-03-2017.

Мајкл Карничник, шефот на кабинетот на Јоханес Хан на Твитер напиша дека еврокомесарот на Никола Груевски во разговорите му кажал дека итно мора да се формира влада зошто има парламентарно мнозинство. Истото го ретвитува и Хан на својот профил на…

0.0000000000000

Во царинската испостава Гевгелија откриени 9 илегални мигранти


Оригинален напис: Правдико на 21-03-2017.

Во царинската испостава Гевгелија биле откриени 9 илегални мигранти, при контрола на македонски камион натоварен со стока од Турција, пријавен за увозно царинење. Во товарниот дел на камионот, помеѓу палетите со стока, биле пронајдени 3 полнолетни и 6 деца со…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock