adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Реакција за јавност по повод смртта на 4-годишното дете растргнато од кучиња


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-03-2017.

Ова е несреќа во која само еден миг човечки превид, или неодговорност има кобни последици. повеќе…

0.0000000000000

Текстилните работници – маргинализирани и без синдикална заштита


Оригинален напис: Слободна Македонија на 20-03-2017.

Денес  на прес конференција здружението на граѓани ,,Гласно“  кое ги застапува правата на текстилните и кожарските работници посочи дека и понатаму оваа група на работници кои се 30 000 на територија на источна Македонија се маргинализирани и никој не ги…

0.0000000000000

Слаба фискална реализација на гевгелискиот градоначалник во 2016 година


Оригинален напис: Слободна Македонија на 20-03-2017.

Со наплата на комунална такса од фирмарини во процент од 14,4% во 2016 година градоначалникот на Општина Гевгелија Иван Франгов инкасирал најмали годишни приходи во основниот буџет во изминатите седум години од својот мандат како реализатор на општинските буџетски приходи.…

0.0000000000000

Вртоглави заеми за стари долгови


Оригинален напис: Фокус на 20-03-2017.

Владата утре ќе се задолжи кај домашните кредитори со 88,7 милиони евра. Исто толку веќе следниот ден Министерството за финансии треба да врати во стопанството по основа на стари долгови. Ваквите задолжувања за раздолжувања се се почести, посебно поради „дупката”…

0.0000000000000

ВРХОВЕН СУД: Правно мислење за дозволеност на ревизија во спорови за исполнување, раскинување, поништување и ништовност на договори за доживотна издршка


Оригинален напис: Правдико на 20-03-2017.

Одделот на граѓански дела на Врховниот суд на Република Македонија, согласно член 68 од Судскиот деловник (,,Службен весник на РМ“ бр.66 од 09.05.2013 год) и член 41 од Деловникот за работа на Врховниот суд на Република Македонија (,,Службен весник на…

0.0000000000000

„Лавови”: Нема да дозволиме братоубиствена војна


Оригинален напис: Фокус на 20-03-2017.

Единицата „Лавови” со соопштение испратено до јавноста се огласи за политичката ситуација во земјава и постави неколку барања. -Претседателот Ѓорге Иванов да го повика амбасадорот на Албанија  и од него да побара јавно извинување во име на Албанија за мешањето…

0.0000000000000

Изборите во Србија ќе ги следи и Централната изборна комисија на Русија


Оригинален напис: Meta.mk на 20-03-2017.

Претседателските избори во Србија на 2 април ќе ги следи и Централната изборна комисија на Русија, која ќе има двајца набљудувачи, соопшти Републичката изборна комисија на Србија. За разлика од нив, ОБСЕ/ОДИХР нема да имаат набљудувачи на изборите, туку само…

0.0000000000000

Хелсиншки: Утврдено уште едно прекршување на работничките права на текстилните работнички


Оригинален напис: Правдико на 20-03-2017.

Државниот инспекторат за труд повторно утврди прекршување на работничките права на текстилните работнички во текстилна конфекција во Крива Паланка. По добиени сознанија за прекршување на работничките права во делот на исплата на плати и придонеси за здравствено, пензиско и инвалидско…

0.0000000000000

Хелсиншки: Утврдено уште едно прекршување на работничките права на текстилните работнички


Оригинален напис: Правдико на 20-03-2017.

Државниот инспекторат за труд повторно утврди прекршување на работничките права на текстилните работнички во текстилна конфекција во Крива Паланка. По добиени сознанија за прекршување на работничките права во делот на исплата на плати и придонеси за здравствено, пензиско и инвалидско…

0.0000000000000

Обука: „Побивање на должниковите правни дејствија – нормативни аспекти и судска пракса“


Оригинален напис: Правдико на 20-03-2017.

На 13 aприл 2017 во рамки на проектот „Правни последици од отварање на стечајна постапка и судска администрација- нормативни аспекти и судска пракса“ во хотелот „Арка“ во Скопје ќе се одржи советување на тема „Побивање на должниковите правни дејствија –…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock