Битолчанец, кој бил пријавен за исчезнат, пронајден мртов


Оригинален напис: Meta.mk на 19-03-2017.

policiska lenta

Вчера во 12.35 часот во Секторот за внатрешни работи Битола било пријавено дека на улицата Партизанска бил пронајден починат 68-годишниот М.Ј. од Битола, соопшти МВР.

Како што информираат од полицијата, М.Ј. на 12 март, оваа година бил пријавен за исчезнат.

По наредба на надлежен Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција, која треба да ги утврди причините за смртта.


0.0000000000000