adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Општина Гевгелија се задолжи нови 564.233 евра на крајот од мандатот


Оригинален напис: Слободна Македонија на 16-03-2017.

На последната 60-та седница на Советот на Општина Гевгелија во овој состав донесена е одлука за кредитно задолжување од 565.000 евра за изградба на 14 нови училници во СОУ „Јосиф Јосифовски“ во Гевгелија. Кредитот има рок на отплата од 13…

0.0000000000000

Хелсиншки: Месечен извештај за состојбата со човековите права во РМ за февруари 2017


Оригинален напис: Правдико на 16-03-2017.

Месечниот извештај за состојбата со човековите права во Република Македонија за февруари 2017 година опфаќа теми од областите: Специјално јавно обвинителство, Дискриминација, Дела од омраза и Социјална заштита. Месечниот извештај може да го преземете на следниов линк СПЕЦИЈАЛНО ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО…

0.0000000000000

ЛАЖНИ ДОСТИГНУВАЊА ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГЕВГЕЛИЈА ЗА 2016 ГОДИНА


Оригинален напис: Слободна Македонија на 16-03-2017.

Од 11 проектни ангажмани на Општина Гевгелија кои со свите овластувања ги менаџирал градоначалникот на Општината постојат проекти кои се нотирани во Извештајот на градоначалникот за 2016, но истите ги нема како завршени проекти на терен. Таква е состојбата со…

0.0000000000000

Иванов: Време е за метаморфоза на Европа


Оригинален напис: Фокус на 16-03-2017.

На Македонија и се оспорува правото на идентитет и просперитет, се пожалил претседателот Ѓорге Иванов во својот говор на петтиот Глобален Бакум форум во Баку, Азарбеџан. – Македонија е случај на колапс на либералниот поредок по Втората светска војна. Македонија…

0.0000000000000

Комитетот за разузнавање на Сенатот ги отфрли тврдењата на Трамп дека бил прислушуван


Оригинален напис: Meta.mk на 16-03-2017.

Не постојат никакви индиции дека кулата „Трамп“ била надгледувана и дека комуникациите биле следени од страна на владата на САД, пред или по претседателските избори, минатата година, соопштил денеска Комитетот за разузнавање на американскиот Сенат, јавува „Би-би-си“. Во заедничка изјава,…

0.0000000000000

Пораки за упад во гимназијата во Прилеп: Влезете внатре да ги исплашите комуњарите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-03-2017.

Висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп испратил порака на Вибер до членови на Унија на Млади сили во Прилеп од кои го побарал денешниот упад во гимназијата Мирче Ацев за како што пишал во пораката „да ги исплашат комуњарите“. Лицето…

0.0000000000000

Кочан не ризикува ниту еден ден во Шутка


Оригинален напис: Фокус на 16-03-2017.

Скоро една недела, органите на прогонот не можат да го лоцираат осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, кој по издавањето на наредбата за притвор, ја напушти Македонија. Додека по Кочан се трага со меѓународна потерница, неговиот адвокат тврди дека бизнисменот е на…

0.0000000000000

Иванов – Нишани: Потребно е намалување на тензиите и внимателна реторика


Оригинален напис: Meta.mk на 16-03-2017.

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов денеска имал средба со својот албански колега, Бујар Нишани во Баку, Азербејџан, на која го повторил ставот дека „начинот на кој се донесе пост-изборната платформа на партиите од албанскиот политички блок и изјавите кои следеа…

0.0000000000000

Пукано од возило во движење во близина на касарната во Куманово


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-03-2017.

Во близина на касарната „Боро Менков“ во Куманово попладнето било пукано од возило во движење. Случајот во СВР Куманово околу 17 часот го пријавиле вработени во касарната кои изјавиле дека од возило во движење биле испукани неколку куршуми од огнено…

0.0000000000000

Меркел ќе ја посети Москва на 2 мај, најави Путин


Оригинален напис: Meta.mk на 16-03-2017.

Германската канцеларка Ангела Меркел ќе ја посети Москва на 2 мај, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин, на состанокот со премиерот на Баварија, Хорст Зехофер, јавуваат светските агенции. „Посакајте ми сè најдобро со федералната канцеларка. Ја чекаме посетата на г-ѓа…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock