adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Во 33 градови…


Оригинален напис: okno.mk/statii на 15-03-2017.

Во 33 други градови низ Македонија, не случајно е бројката 33, туку Македонија во Бибилијата е спомната ни повеќе ни помалку туку 33 пати. Тоа се годините кои ги живееше спасителот наш на земјата Исус Христос, толку се и пршлени…

0.0000000000000

Партијата на Руте освои најмногу пратенички места на изборите во Холандија


Оригинален напис: Meta.mk на 15-03-2017.

Либералната партија на премиерот, Марк Руте освоила најмногу места на парламентарните избори кои денеска се одржаа во Холандија, јавуваат светските медиуми. Крајно десничарската партија на Герт Вилдерс е на второ место по број на освоени гласови, покажуваат анкетите по излегувањето…

0.0000000000000

Уште 150 дена до Д ФЕСТИВАЛ 2017


Оригинален напис: Слободна Македонија на 15-03-2017.

Подготовките за седмото издание на Д ФЕСТИВАЛ 2017 се веќе во тек. За оваа година познато е дека фестивалот ќе се одржува од 14 до 16ти јули во Дојран. Како што информираат организаторите „во духот на своите вредности, Д ФЕСТИВАЛ…

0.0000000000000

Касами: Со Заев разговаравме за деблокада на институциите


Оригинален напис: Фокус на 15-03-2017.

По средбата во СДСМ, лидерот на БЕСА Биљал Касами кусо изјави дека разговарале за деблокирање на институциите. Подоцна испратија соопштение до јавноста во кое се вели: -Тема на дискусија беа последните политички случувања и настанатата ситуација во земјата, по одбивањето…

0.0000000000000

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Струга кај Мислешево и Подмоље


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-03-2017.

Сообраќајот на патот Охрид-Струга, кај село Мислешево и кај село Подмоље, е нормализиран, соопшти вечерва Автомотосојузот на Македонија. На тој дел од патот сообраќајот беше прекинат поради сообраќајна незгода. Како што информира АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива по…

0.0000000000000

Парк на „Mакфест“


Оригинален напис: Слободна Македонија на 15-03-2017.

Во Штип се гради парк  кој би  го претставувал најпознатиот настан во Штип,  фестивалот на забавни мелодии „Mакфест“. На местото на веќе постојниот парк се гради бетонско-метално здание кое навидум треба да биде забавно место за Штипјани. На местото претходно…

0.0000000000000

Жените буџетираат во Струмица


Оригинален напис: Слободна Македонија на 15-03-2017.

Теренската акција „Жените буџетираат“ пред струмичанки. Запрашани како би го потрошиле општинскиот буџет доколку би биле градоначалник, одговараа дека ќе трошат за подобрувања во образованието, социјална заштита, програми за економско јакнење и самовработување, но и за подобрување на патната и…

0.0000000000000

Ангелов: Мислат дека ја бранат, а токму тие ја загрозуваат унитарноста на Македонија


Оригинален напис: Фокус на 15-03-2017.

Повеќе од јасно е дека протестите се организирани од ВМРО-ДПМНЕ. Верувам дека тие граѓани кои излегуваат на протест мислат дека навистина ја бранат унитарноста на државата иако не се свесни дека на тој начин можат само да ја загрозат унитарноста…

0.0000000000000

Седма буџетска сметка на гевгелискиот градоначалник со неразвојна стапка на остварувања


Оригинален напис: Слободна Македонија на 15-03-2017.

Со реализирани капитални расходи од само 28,95% од вкупниот остварен Буџет на Општина Гевгелија, градоначалникот Иван Франгов кој го предлага највисокиот фискален документ во општината и менаџира со неговото извршување ја промашил и потфрлил развојната компонента на Општина Гевгелија за…

0.0000000000000

Средба на Попоски со делегација од германскиот Бундестаг


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-03-2017.

Вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска оствари средба со претставници на парламентарната Комисија за избори, имунитет и деловничко уредување на германскиот Бундестаг, која престојува во дводневна работна посета на Република Македонија. Министерството за надворени работи соопшти дека…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock